جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ,6 May 2016
بقاع متبرکه سیستان و بلوچستان میزبان جشن نبوت شد/ حضور با شکوه مردم در مساجد استان

به مناسبت بعثت خاتم رسولان؛

جاي جاي سیستان وبلوچستان امروزهمزمان با سالروز مبعث خاتم رسولان حضرت محمد مصطفي (ص) جشن وشادماني است.

 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه لازمه پیشرفت اقتصاد؛ اشتغال و تولید است، گفت: سیستان وبلوچستان سرمایه و ظرفیت های بی نظیری دارد که می توان با برنامه ریزی و مدیریت از آن بخوبی بهره برد.
بر اثر سیل اخیر افغانستان ،اسکلت مردگان افاغنه وارد ایران و روی آب های چاه نیمه چهارم سیستان شناور شد.
مهم ترین واحد تولیدی پایه اشتغال سیستان در چند روز اخیر به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه ها تعطیل شد تا شمار بیکاران در سیستان همچنان سیر صعودی داشته باشد.
برادرم طی یک انفجار به شهادت رسید. به خاطر انفجار دچار حریق شده بود، همه ی بدنش سوخته و کبود شده بود. بعد از سه روز برادرم را از زیر آوار بیرون کشیدند. تنها قسمت سالم بدن برادرم که هیچ تغییری نکرده بود، حنجره اش بود. استادش می گفت حنجره ای که مدح اهل بیت را بگوید هیچ وقت نمی سوزد!
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهرستان از دستگیری متهمی با اختلاس دو میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از اختصاص 23 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در قالب وام های قرض الحسنه 4 درصدی به کارآفرینان خبر داد و گفت: حمایت از کالاهای باکیفیت تولید داخلی یکی از برنامه های ویژه امسال در بسیج سازندگی است.
خانواده اولین معلم شهیده استان از مهربانی مردم بلوچستان می گویند و از مسئولین گلایه میکند که نام شهید برای فرزندمان تنها در رسانه ها بکار می رود.
درحالیکه کارگران سیستان و بلوچستان هر روز ناامیدانه به انتظار رفتن بر سر کار در سر چهارراهای شهری معطل هستند، بازار کار اتباع افغان همچنان پررونق است و این گروه حتی از" حشرکنی" شغل این روزهای سیستانی ها هم دست نکشیدند.
مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: زلزله ۴.۱ ریشتری لاشار شهرستان سرباز خسارتی نداشته است.
آب های ورودی با وجود اینکه نعمت بزرگی برای سیستان و سیستانی محسوب می شود اما هر ساله با غرق شدن افراد در نهر های خروشان سیستان به علت سهل انگاری این نعمت بزرگ را به کام برخی خانواده ها تلخ می کند.
مردم سیستان وبلوچستان صبورانه چشم انتظار وعده هایی هستند که هرزگاهی قول و قرار های مسئولان نوید تازه ای از عملی شدن آن ها می دهد.
بر اثر بروز آتش سوزی در ناهوک سراوان 500 نخل طعمه حریق شد و خسارت سنگین به کشاورزان وارد آمد.
هفت سال است که وعده مسئولان برای تاسیس پارک مختص به بانوان در گرد و غبار فراموشی به سر می برد و بانوان سیستانی و بلوچ به روزی دلخوش کردند که قرعه بنام یک مسئول بیفتد و رویای برخورداری آنان از یک پارک محقق و به سرانجام برسد.
رئيس پليس آگاهی سيستان و بلوچستان گفت: فردی كه با فروش يك دستگاه آپارتمان از شهروندی در زاهدان كلاهبرداری كرده بود، دستگير شد.
این روز ها که تورم حقوق یک میلیون به بالا را تا نیمه ماه نمی کشاند هستند در این نزدیکی ها فداکارانی که انسانیت و مهربانی مشق و با صد هزار تومان گذران زندگی می کنند.
کارگر بازنشسته شهرداری سراوان که از سال 86 حقوق دریافت نکرده است از ابتدای هفته کارگر با لحاف تشک درب شهرداری این شهرستان تحصن کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: وقف یک چاه آب، 5 ساعت آب رایگان ، 66 نخل خرما برای فقرا و 4 ساعت آب از جمله وقف‌های جالب در سیستان و بلوچستان است.
یکی از نزدیکان شهید سیستانی مدافع اسلام ناب محمدی(ص) گفت: برخلاف شایعه سازی های فضای مجازی در خصوص تشییع پیکر مصطفی عارفی در زاهدان پیکر این شهید بزرگوار در روزهای آینده و در مشهد تشییع می شود.
«بچه‌های حاج قاسم» روایتی از خاطرات سردار حسین معروفی است. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به غرفه نشر فاتحان در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مراجعه کنند.
دادستان زاهدان از آزادی 4 متهم بازداشت شده پرونده اختلاس چابهار با قید وثیقه مناسب خبر داد.
 
گزارش تصویری/ سیستانی هایی که من شناختم
پوستر/ مبعث رسول اکرم(ص)
تصاویر/عیادت رهبر انقلاب از محمدی گلپایگانی و همسر شهید بابایی
پوستر/خلیج خوک ها!
پوستر / ماموران الهی
پوستر/ اذعان عربستان به ارسال تسلیحات به تروریست های شرق ایران
اینفوگرافیک/ دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب
10 راهکار برای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک
نوآوری کاربران شبکه های اجتماعی در مقابل لیست اصلاح طلبان+تصاویر
فکر می کنید چند سال طول می کشد تا سوار هواپیماهای مدل جدید خریداری شده از ایرباس بشوید؟
بیش از 5 سال
5 تا 10 سال
بیش از 10 سال
هیچ وقت
 
گزارش تصویری/ سیستانی هایی که من شناختم
سیلاب در سیستان  
بچه های نیمروز  
تصاویر/دردهای زیرپوست زابل
گزارش تصویری/ سیلاب در سیستان