چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ,31 August 2016
وارداتی با چاشنی سرطان معده/ ادویه پاکستانی میهمان سفره ایرانیان

عصر هامون گزارش می دهد؛

این روز ها سرطان معده با مجوز رسمی میهمان سفره ایرانیان شده تا نه تنها عطر ادویه ایرانی در وادات پاکستانی گم شود بلکه ایرانیان رکورد دار این سرطان در جهان شوند.

ذهن خانم معاون تنها نشانی روستای خبر ساز سیستان و بلوچستان/ لجاجت هم به کابینه تدبیر سرایت کرد

روستایی که همه مردان آن اعدام شده اند؛ نامی که هست و نشانی که نیست

در حالی مسئولین استان سیستان و بلوچستان وجود روستایی که همه مردان آن اعدام شده اند را تکذیب می کنند که معاون رییس جمهور همچنان بر صحت ادعای جنجالی خود پافشاری می کند.

 
سوداگران مرگ در جدیدترین شیوه واردات مواد مخدر به کشور اقدام به جاسازی محموله میلیاردی مواد مخدر از طریق کابین راننده در کانتینر پلمپ شده گمرک کردند.
معاون حقوقی رییس جمهور گفت: آمریکا بدعهدهایی می کند اما دولت در اجرای دقیق و کامل برجام تا گام آخر پیگیری خواهد کرد.
معاون حقوقی رییس جمهور در حالی امروز وارد زاهدان شد که استانداری سیستان و بلوچستان با خودروهای لوکس خود از وی استقبال کرد.
در حالی خبرنگار عصرهامون در حال طرح سئوال از معاون حقوقی رییس جمهور و منتظر پاسخگویی وی بود که استاندار سیستان و بلوچستان مانع این پاسخگویی شد.
به مناسبت هفته دولت پایگاه خبری عصرهامون اقدام به تهیه گفت و گویی خاص با مدیران کل استان سیستان و بلوچستان کرد.
نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان ضمن انتقاد از عملکرد دولت تدبیر در سه ساله اخیر در استان عنوان کردند: وعده های دولت در استان محقق نشده است.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن انتقاد از عملکرد دولت تدبیر در سه ساله اخیر در استان عنوان کردند: دولت به وعده های خود عمل نکرد و پس از برجام وضعیت معیشتی مردم سخت تر شده است.
رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه بیمارستان های صحرایی یکی از اولویت های مهم سپاه پاسداران است، گفت: ارائه خدمات رایگان به بیماران مرحمی بر دل محرومان است.
کشور افغانستان یکی از تولیدکندگان اصلی مواد مخدری همچون تریاک و حشیش است که سالانه سوداگران مرگ در این مرز به خرید و فروش این مواد و وارد کردن آن به خاک جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند.
جمشید نژاد معاون استاندار با تاکید براینکه نیازمندهای مردم حاشیه شهر در حد استاندار نیست گفت: با توجه به اهمیت حاشیه نشینی امسال 30 درصد اعتبارات استان به رفع مشکلات مردم این مناطق اختصاص دارد.
اهتمام ویژه رهبر انقلاب به سیستان و بلوچستان و دستور ویژه ایشان به دولتمردان برای حل مشکلات منطقه باعث شده است تا کالبد دارالولایه ایران روحی تازه بگیرد.
پیکر پاک شهدای تازه تفحص شده فردا از مرز دریایی اروند وارد کشور می شود .
تنها کارگاه حناسایی شهرستان دلگان از چندین سال قبل به دلایل نامعلومی تعطیل شده است.
این روز ها که 44 رشته در سراسر استان آمادگی استقبال از جوانان و نوجوانان را دارد بازار قهوه خانه های سیستان و بلوچستان داغ تر شده تا دو سیب را میهمان فراغت این قشر نماید.
در حالی استاندار سیستان و بلوچستان چندی پیش مخالفت خود را با بزرگنمایی برجام اعلام کرده بود که این روزها و در هفته دولت وی به دنبال فتح الفتوح جلوه دادن توافق هسته ای است.
استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخی تامل برانگیز به حضور کمرنگ خود در منطقه سیستان گفت: اینها حرف بی خودی است برای من حضور مهم نیست نگاه برنامه ای مهم است.
سیستان و بلوچستان . سرپرست پلیس فتا استان از دستگیری فردی که از طریق فعالسازی کارت بانکی مشتری فروشگاه خود اقدام به برداشت وجه از حساب وی می کرد خبر داد.
اگرچه وزارت جهاد کشاورزی صراحتا می گوید که هیچ مجوزی برای واردات میوه نمی دهد و از واردات بی رویه آن انتقاد کرده است که بازار میوه و تربار در قرق میوه های وارداتی است و مشخص نیست چگونه این میوه ها وارد کشور می شود.
مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هیچ فاجعه زیست محیطی در تالاب هامون رخ نداده و وضعیت کنونی تالاب بسیار خوب است، گفت: مگر ماهی ها چقدر می خواهند عمر کنند؟ عمر ماهی ها صدسال که نمی شود!، اگر شش هفت ماه از این ماهی استفاده نشود، خود به خود می میرند. هیچ فاجعه زیست محیطی در تالاب رخ نداده بلکه درمورد تلفات ماهی ها جو سازی شده است.
 
گزارش تصویری/ حرم امام جواد کاظمین (ع) سیاه پوش شد
پوستر / هفته دولت
پوستر/ جهاد اقتصادی
پوستر / بازگشت پرستوها
اینفوگرافیک/ نقشه راه دولت یازدهم
اینفوگرافی/ عزتهای برجام!
اینفوگرافیک/ عملیات غرور آفرین مرصاد
نوآوری کاربران شبکه های اجتماعی در مقابل لیست اصلاح طلبان+تصاویر
عملکرد دولت یازدهم را در سیستان و بلوچستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب
بد
 
تلف شدن هزاران قطعه ماهی در سیستان  
گزارش تصویری/ زندگی در قلعه ی گنج
گزارش تصویری/ سیستان پس از طوفان
گزارش تصویری/ تشنگی «هامون»
افطار پای سفره محرومان +تصاویر