سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
ویژه نامه اربعین 98
حب الحسین یجمعنا یک شعار جهانی است/ ضرورت ورود جدی فرزندان انقلاب اسلامی به عرصه فضای مجازی

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در گفت‌وگو با عصرهامون:

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: شعاری که مربوط به امام حسین علیه السلام باشد یک شعار جهانی می شود که حب الحسین یجمعنا مصداق همین مسئله است.

 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان از خدمت رسانی به زائران حسینی کشور پاکستان در مسیر بازگشت به کشور خود در مرز میرجاوه خبر داد.
سرپرست اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده ای سيستان و بلوچستان گفت: ورود مسافران پاکستانی از پایانه مرزی میرجاوه ۸۱ درصد افزایش داشته است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: امام حسین(ع) و شعار حب الحسین یجمعنا محور وحدت همه آزادگان جهان و احیاگر نهضت حسینی است.
حسین علیه‌السلام مرزهای جهان اسلام را در هم نوردیده و تمام آفاق جهان را در بر گرفته و اینک پیام وی در میان تمامی ادیان و مذاهب گسترش یافته و سالار شهیدان تبدیل به محور وحدت ملت ها گشته است.
زائران اربعین با ملیت های مختلف حین پیاده روی شعار حب الحسین یجمعنا را فریاد زدند.
خادمان حسینی اربعین در خدمتگذاری به زائران پاکستانی اباعبدالله الحسین(ع) کم نگذاشتند.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان از پایان عملیات خدمت رسانی به زوار پاکستانی خبر داد.
هرساله در ایام اربعین و همزمان با ورود زوار پاکستانی به کشور، سیستان و بلوچستان میزبان خادمان حسینی از نقاط مختلف کشور است.
پیش بینی می شود امسال میزان ورود زائرین غیر ایرانی اربعین حسینی از گذرگاه مرزی میرجاوه به 80 هزار نفر برسد.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان از برگزاری دوره آموزشی زبان اردو با هدف خدمت رسانی بهتر و با کیفیت بیشتر به زوار پاکستانی اربعین خبر داد.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان از جان باختن یک زائر حسینی کشور پاکستان بر اثر تصادف خبر داد‌.
رهبر معظم انقلاب در دیدار موکب داران عراقی، از خادمان اربعین حسینی به جهت خدمت رسانی آن ها به زائران اربعین، تقدیر و تشکر کردند.
۲۵سال بیشتر سن نداشت. شنیده بود که زائرانی غریب و مظلوم از کشور دوست و برادر‌پاکستان با شرایط خاص از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان و بلوچستان می شوند.
از آغازین روزهای ورود زائران پاکستانی به سیستان و بلوچستان می توان تحقق عملی شعار حب الحسین یجمعنا و شكوه همدلی دو ملت ایران و پاکستان را به روشنی دید.
مادر وکیل دادگستری بود و دختر دانشجوی دکترا. پسر هم در حال آموزش دروس خلبانی بود که سه نفره از اسلام آباد پاکستان عازم زیارت اربعین شده بودند.
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: به همت نیروهای اعزامی در موکب ۲۸۵امام رضا(ع) واقع در مسیر نجف به کربلای معلی چهار هزار و 260 نفر از زائران اربعین حسینی ویزیت رایگان شدند.
 
حب الحسین یجمعنا؛ شكوه همدلی دو ملت ایران و پاکستان