شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ,19 October 2019
ویژه نامه اربعین 98
اربعین نماد محبت ادیان و مذاهب به سیدوسالار شهیدان /امام حسین(ع)متعلق به تمام  ملت هاست

حسین علیه‌السلام مرزهای جهان اسلام را در هم نوردیده و تمام آفاق جهان را در بر گرفته و اینک پیام وی در میان تمامی ادیان و مذاهب گسترش یافته و سالار شهیدان تبدیل به محور وحدت ملت ها گشته است.

 
زائران اربعین با ملیت های مختلف حین پیاده روی شعار حب الحسین یجمعنا را فریاد زدند.
خادمان حسینی اربعین در خدمتگذاری به زائران پاکستانی اباعبدالله الحسین(ع) کم نگذاشتند.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان از پایان عملیات خدمت رسانی به زوار پاکستانی خبر داد.
هرساله در ایام اربعین و همزمان با ورود زوار پاکستانی به کشور، سیستان و بلوچستان میزبان خادمان حسینی از نقاط مختلف کشور است.
پیش بینی می شود امسال میزان ورود زائرین غیر ایرانی اربعین حسینی از گذرگاه مرزی میرجاوه به 80 هزار نفر برسد.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان از برگزاری دوره آموزشی زبان اردو با هدف خدمت رسانی بهتر و با کیفیت بیشتر به زوار پاکستانی اربعین خبر داد.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان از جان باختن یک زائر حسینی کشور پاکستان بر اثر تصادف خبر داد‌.
رهبر معظم انقلاب در دیدار موکب داران عراقی، از خادمان اربعین حسینی به جهت خدمت رسانی آن ها به زائران اربعین، تقدیر و تشکر کردند.
۲۵سال بیشتر سن نداشت. شنیده بود که زائرانی غریب و مظلوم از کشور دوست و برادر‌پاکستان با شرایط خاص از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان و بلوچستان می شوند.
از آغازین روزهای ورود زائران پاکستانی به سیستان و بلوچستان می توان تحقق عملی شعار حب الحسین یجمعنا و شكوه همدلی دو ملت ایران و پاکستان را به روشنی دید.
مادر وکیل دادگستری بود و دختر دانشجوی دکترا. پسر هم در حال آموزش دروس خلبانی بود که سه نفره از اسلام آباد پاکستان عازم زیارت اربعین شده بودند.
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: به همت نیروهای اعزامی در موکب ۲۸۵امام رضا(ع) واقع در مسیر نجف به کربلای معلی چهار هزار و 260 نفر از زائران اربعین حسینی ویزیت رایگان شدند.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۸۷ هزار و ۹۸۶ زائر پاکستانی از اول شهریورماه تا ۲۰ مهرماه از طریق مرز میرجاوه وارد این استان شدند.
مدير عامل جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان: نجاتگران این جمعيت بر اساس رسالت خود در اردوگاههای قرار عاشقی نقطه صفر مرزی ميرجاوه، اردوگاه الغدیر و زائر سرای شهرستان زاهدان بیش از 3هزار زائر پاکستانی را اسکان داده است.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: آمار ورود زوار پاکستانی اربعین به بالغ بر ۴۱ هزار نفر رسید.
مقام معظم رهبری به منظور جایگاه ویژه و ارزنده اربعین در اوج گیری نهضت عاشورا می‌فرمایند «"روز اربعین شروع جاذبه مغناطیسی حسینی است» نهضتی که هر ساله از میلیون‌ها زائر حسینی در کربلای عشق و ایمان پذیرایی می‌کند.
 
حب الحسین یجمعنا؛ شكوه همدلی دو ملت ایران و پاکستان