چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ,23 January 2019
چهل سال شکوفایی
​سیستان وبلوچستان الگوی خدمات 40ساله نظام است/ وقوع معجزه خدمت در استان

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان خدمات انجام شده در مدت 40ساله انقلاب در این استان را به معجزه خدمت رسانی تشبیه و این استان را الگوی خدمات رسانی در کشور قلمداد کرد.

تصویب قانون حمایت از کار و کارگر جزو برکات انقلاب است/ پیشرفت های غیرقابل قیاس دوره 40ساله

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، تصویب قانون کار که منجر به حمایت از حقوق کارگران شد را جزو برکات نظام مقدس اسلامی در ایران دانست.

 
نماینده مردم خاش در مجلس گفت:پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی به همراه داشت که قابل مقایسه با دوران ستمشاهی پهلوی نیست.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: دستاوردهایی که در حوزه منابع طبیعی به دست آورده ایم بسیار ارزشمند و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.
با گذشت 4 دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران، سدسازی تجلی اراده جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان است.
توسعه سدسازی و ساخت دهها سد مخزنی، انحرافی و تغذیه ای، تجلی اراده جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان است.
سیستان و بلوچستان با 4 هزار 200 مسجد ثبت شده اعم از مساجد شیعیان و اهل سنت،پایتخت وحدت ایران اسلامی است.
یک پزشک پاکستانی تنها سهم مردم دلگان در دوران پهلوی برای ارائه خدمات پزشکی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردم این منطقه از 59 مرکز بهداشتی و درمانی بهره مند شدند.
جمعیت هلال‌احمر یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است که از آن به عنوان جمعیت شیر خورشید با گرایش حوزه درمان یاد می شد اما پس از پیروزی انقلاب تاکنون در عرصه امداد و نجات و به روز کردن تجهیزات، این جمعیت پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.
رئیس کمیته روستایی وعشایری ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان از افتتاح بیش از یک هزار طرح عمرانی و تولیدی در مناطق روستایی و عشایری استان در دهه فجر خبر داد.
نرخ باسوادی در طول چهار دهه انقلاب اسلامی در سیستان وبلوچستان به بیش از 80 درصد افزایش یافته است.
کتابخانه های عمومی سیستان وبلوچستان بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با رشد 8 برابری مواجه بوده اند به گونه ای که ساخت 75 کتابخانه یکی از دستاوردهای مهم به شمار می رود.
سیستان وبلوچستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف داشته که یکی از مهمترین آنان رشد قابل توجه در زمینه های بهداشت و درمان بوده است.
مقایسه اقدامات انجام شده قبل و بعد از انقلاب، می‌تواند واقعیت‌های مهمی را برای نسل‌های پس از انقلاب آشکار کند که پیشرفت در عرصه های آموزشی، محرومیت زدایی، عمرانی، توسعه و آبادانی تنها بخشی از این موارد در سیستان وبلوچستان است.
در دوران حکومت پهلوی، سیستان و بلوچستان از داشتن پزشک زن محروم بود و تنها 171 پزشک مرد که اکثر آن ها ایرانی نبودند به طبابت می پرداختند.
 
مجموعه پوستر/ چهل سال سازندگی
پوستر/ سدسازی تجلی اراده جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان