دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
کرونا
ابتلای 112 نفر به کرونا در سیستان و بلوچستان/ زنگ هشدار کووید 19 در جنوب شرق کشور به صدا درآمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛

محمد هاشمی شهری گفت: در 24 ساعت گذشته 112 نفر دیگر در سیستان و بلوچستان به کرونا مبتلا شدند.

 
در 6 ماه اول امسال، ۳۶۳ مورد مثبت مالاریا در سیستان و بلوچستان گزارش شد و ترددهای مرزی غیر مجاز، یکی از مهمترین عوامل خطر بروز و شیوع این بیماری در استان است
حسین روحانی سرمربی تیم ملی کاراته روسیه به عنوان اولین ایرانی واکسن کرونا را تست خواهد کرد.
محمد هاشمی شهری گفت: در 24 ساعت گذشته 112 نفر دیگر در سیستان و بلوچستان به کرونا مبتلا شدند.
مرغ یکی از کالاهای اساسی در سبد غذایی مردم به شمار می رود که این روزها برای رسیدن به دست مصرف کننده راه پرسودی را انتخاب و منجر به نارضایتی آنان شده است.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه همچنان تا ریشه کنی ویروس کرونا پای کار هستیم، گفت: در روزهای اخیر 9 هزار و 153 بیمار در اقصی نقاط استان خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند.
کارگران بسیجی بیش از 100 واحد تولیدی در سیستان وبلوچستان با اجرای رزمایش شیفت ایثار، دستمزد یک شیفت کاری خود را برای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس منحوس کرونا اختصاص دادند.
ایوب کرد گفت: افزایش تبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان با کشور دوست و همسایه پاکستان در اولویت این اداره کل قرار دارد.
نبود مدارس راهنمایی و دبیرستان در برخی از مناطق روستایی و صعب العبور سیستان وبلوچستان سبب ترک تحصیل دانش‌‌آموزان شده است.
مسعود فیروزکوهی گفت: مهاجرت از روستا به حاشیه شهر، فراوانی بیكاری و درآمدهای ناچیز و آگاهی کم تغذیه ای از جمله عوامل تاثیرگذار در ناامنی غذایی است که باید توسط دولت و بخش خصوصی درمان شوند.
مهدی صدرایی نسب از پلمپ و غیر فعال سازی ۶ باب مکان کسب توسط واحد سلامت محیط و کار شهرستان ایرانشهر خبر داد.
علیرضا رهدار،معاون هماهنگ کننده سپاه شهرستان ایرانشهر گفت: در قالب کمک مومنانه و طرح و پویش «لبخند رضایت » ۱۱۰ عدد بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند روستاهای بزمان توزیع شد.
معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه آموزش اجحاف تاریخی در حق مردم سیستان وبلوچستان شده است.
شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان گفتند: ستاد ملی مبارزه با کرونا باید با قاطعیت جلوی ترددها و سفرهای غیر ضروری را بگیرد تا شاهد آمار بالای روزانه مبتلایان به این ویروس منحوس نباشیم.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: عبور از بحران کرونا و پایان دادن به آمار بالای فوتی‌ها در شرایط فعلی نیازمند تعطیلی ۲ تا ۳ هفته‌ای است.
«این روزها مدافعان سلامت حال و روزخوبی ندارند، اوضاع بیمارستان ها خوب نیست. در این شرایط، نیروهای جهادی هم کادر درمان را فراموش کردند. در موج اول کرونا حضورشان مثال زدنی بود.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۵۴ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۹ هزار و ۷۰ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.
محمد هاشمی شهری گفت: تا این لحظه مورد فوتی نداشته ایم و تیم های سلامت در سطح منطقه مستقر هستند.
محمد هادی عباسی گفت: ویروس کرونا زلزله ای در همه ارکان زندگی بشر ایجاد کرد و به تعبیری می توان گفت باعث شد تا انسان ها از زندگی بر روی کره زمین ‏قبل از کرونا به کره زمین بعد از کرونا مهاجرت کنند.‏
عبدالناصر درخشان گفت: حقوق معوقه گلایه بزرگ این روزهای پزشکان و پرستاران است، از سویی دولت پرداخت یک میلیارد یورو را به وزارت بهد اشت تقبل کرده که باید محقق شود.
معین الدین سعیدی گفت: هیچ بهانه ای برای تاخیر در پرداخت یک میلیارد یورو به وزارت بهداشت، قابل قبول نیست.
دکتر زالی فرمانده ستاد کرونا تهران از اوضاع بحرانی در تهران خبر داده و این یعنی نمی توان به راحتی از کنار این موضوع گذشت و نشان می دهد وضع کنونی با روزهای و ماه های ابتدایی شیوع ویروس به کلی متفاوت است
 
تونل ضد عفونی برای پرسپولیسی ها آماده شد