شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
کرونا
ماهی گیری از آب گل آلود کرونا/ نرخ های سلیقه ای تست کووید 19 در سیستان و بلوچستان

وقتی اخلاق فدای مادیات می شود؛

تعرفه انجام آزمایش خون و حلق کرونا در آزمایشگاه های خصوصی تعیین شده است، اما برخی از آن ها هزینه ای بیش از تعرفه را از مراجعه گنندگان دریافت می کنند، این در حالی است که به گفته اکثر آن ها آزمایش های کرونا بیمه نیست و پرداخت همه هزینه های آن بر عهده بیمار است.

 
رفیع حسینی معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان سه تا پنج سال از ابتدای مرداد ماه امسال در مراکز بهزیستی سیستان و بلوچستان در حال اجراست.
مسعود فیروزکوهی گفت: در طب سنتی نکته ها و توصیه هایی برای مقابله با بیماری ها از جمله کووید 19 وجود دارد که می توان از دانش حکیمان برای مقابله با این بیماری بهره برد.
محمدجواد جامعی، مسئول سازمان بسیج مداحان و کانون مداحان خادمیاری رضوی سیستان و بلوچستان گفت: در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه بیش از 30هزار پرس غذای گرم با حفظ کرامت انسانی در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
با شیوع ویروس کرونا تعدادی از طلاب و نیروهای جهادی به صورت داوطلبانه در بیمارستان‌ها حضور یافته‌ و به بیماران مبتلا به کرونا خدمات ارائه می‌دهند.
مسعود کرمان‌ساروی گفت: تهیه الکل از خرما به‌ صورت پایلوت انجام شد و با اخذ مجوزهای لازم که در مرحله نهایی قرار دارد، آینده نزدیک شاهد تولید انبوه این محصول خواهیم بود.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اصغری حسامیه گفت: یکی از درس های امام کاظم (ع) برای مسئولان این است که آن بزرگوار می پسندند کسی به مسئولیت برسد که بتواند به مردم خدمت کند.
بسیاری از مشاغل از جمله تولیدکنندگان و عرضه کنندگان صنایع دستی در ایام کرونایی روزهای سختی را پشت سر می گذرانند و فروش محصولات آنها به طرز چشم گیری کاهش پیدا کرده است.
باشگاه فوتبال مراکشی خبر داد 23 عضو از این باشگاه ویروس کرونا گرفته است.
علیرضا سلمان نژاد گفت:مجموعه ارزشمند سپاه با تمام توان و با استفاده از همه ظرفیت ها با کمک های مومنانه پای کار آمدند و گوش به فرمان رهبری علاوه بر رفع نیاز اقشار آسیب پذیر باعث ایجاد نشاط معنوی و تعالی در جامعه شدند.
اسحاق نارویی از رزمایش کمک مومنانه با عنوان جلوه ای از نوع دوستی مردم ایران اسلامی نام برد و گفت: مردم پایتخت وحدت در این عرصه با حضور چشمگیر خود اوج‌ همدلی را به رخ جهانیان کشیدند.
امیر اتابک افضلی گفت: 400 بسته معیشتی کمک مومنانه به مناسبت عید غدیر میان مردم مناطق محروم و حاشیه شهر زاهدان توزیع شد.
حسینعلی شهریاری گفت: کنکور در موعد مقرر و با اعمال پروتکل های سخت گیرانه برگزار می شود.
فرهاد شهرکی گفت: تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سیستان و بلوچستان 17 هزار و پانصد و دوازده نفر است که هشت هزار و سیصد و هفتاد و یک نفر خانم با 48 درصد و 9 هزار و 141 نفر آقا با 52 درصد شرکت کنندگان را شامل می شود.
شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفتند: بسیج و سپاه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه همچون همیشه خوش درخشیدند و کارنامه ای درخشان از خود برجای گذاشتند.
با لبیک به بیانات مقام معظم رهبری و اجرای رزمایش مواسات و همدلی همچنان شاهد تداوم کمک های مومنانه سبزپوشان انقلاب در سیستان وبلوچستان هستیم.
عبدالسلام بزرگزاده شاعر، نویسنده و پژوهشگر بومی سیستان و بلوچستان گفت: لازم است افرادی که خداوند نعمت ثروت حلال را به آن ها امانت داده به فرمان الهی که توسط بزرگان دینی ابلاغ شده است لبیک بگویند و برای کمک مومنانه پای کار بیایند.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان گفت: در راستای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا حدود ۲۹۱ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۹۰ ریال داروی رایگان بین بیماران توزیع شد.
محمدجواد جامعی، مسئول سازمان بسیج مداحان و کانون مداحان خادمیاری رضوی سیستان و بلوچستان گفت: ‏اغلب برنامه های مختلف فرهنگی در استان در قالب فضای مجازی و با مشارکت سازمان بسیج مداحان و هیات ‏رزمندگان اسلام برگزار خواهد شد.‏
محمدرضا طاهری نسب گفت: رزمایش کمک مومنانه جلوه ای دیگر از شور و شعور ایرانی است که در دهه ولایت و امامت به عشق حضرت علی (ع) با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.
قاسم میری علی آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: کودکان زیر دوسال نباید از ماسک استفاده کنند چرا که ماسک، تنفس شان را دشوار کرده و آن‌ها را در معرض خفگی قرار می‌دهد.
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: تابستان داغی که دشمن برای ایران پیش بینی می کرد اکنون دامن خودشان را گرفته به گونه‌ای که نزاع های خیابانی، کشتار بی گناه مردم توسط پلیس و ... همه نشان از زوال قطعی حکومت آمریکا دارد.
محمود ریگی گفت: پویش "به وقت روشنایی" گامی بلند در مسیر انسانیت و محرومیت زدایی است که به طور قطع جامعه ورزشی سیستان و بلوچستان در این راستا نقش ماندگار و بی نظیری از خود به جای خواهند گذاشت.
 
تونل ضد عفونی برای پرسپولیسی ها آماده شد