دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ,24 January 2022
کرونا
زنگ خطر اومیکرون با افزایش آمار مبتلایان/ 96 مورد مثبت در سیستان وبلوچستان شناسایی شد

در سایه عادی انگاری مردم رخ داد؛

زنگ خطر اومیکرون در سایه عادی انگاری مردم و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با شناسایی 96 مورد مثبت در سیستان وبلوچستان نواخته شد.

 
زنگ خطر اومیکرون در سایه عادی انگاری مردم و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با شناسایی 96 مورد مثبت در سیستان وبلوچستان نواخته شد.
نادر میری، مسئول گروه جهادی یاوران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از ارائه خدمات بی منت در قالب رزمایش کمک های مومنانه خبر داد و گفت: ویزیت رایگان، برپایی میز خدمت، توزیع بسته های معیشتی بخشی از خدمات ارائه شده توسط این گروه جهادی است.
اهدای خون کم‌هزینه‌ترین کمک مومنانه برای بخشیدن زندگی به بیمارانی است که در این روزهای سرد سال چشم به راه حضور گرم خیرین و اهداکنندگان خون هستند.
در حالی زنگ خطر شیوع اومیکرون در سیستان وبلوچستان به صدا در آمده که تاکنون ۲۷ مورد مثبت از این سویه جدید شناسایی شده و تنها راه مقابله نیز انجام واکسیناسیون به ویژه تزریق دوز سوم واکسن کرونا است.
در حالی سوز و سرما در استخوان های‌ کسبه سیستان وبلوچستان فرو می‌رود که با مشکل تامین نفت مواجه شده و در این روزهای سرد به سختی مغازه های خود را گرم می کنند.
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با اشاره به اهتمام ویژه نیروی زمینی سپاه برای زدودن غبار ‏محرومیت در منطقه جنوب شرق، گفتند: ارائه خدمت به مردم توسط این نهاد انقلابی مرز و مذهب نمی شناسد.
برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه ها آن هم با افزایش سویه اومیکرون، باعث انتقاد دانشجویان رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان شده است.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: به مناسب دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و در تدوام رزمایش کمک‌های مومنانه، این قشر از بسیج اقدام به ویزیت و خدمات درمانی رایگان به بیماران کرد.
همزمان با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، در تداوم رزمایش کمک های مومنانه 35 هزار بسته معیشتی توسط بسیج سازندگی و پایگاه های مقاومت بین نیازمندان در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان توزیع شد.
به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، با برگزاری اردوی جهادی چهار روزه بسیج جامعه پزشکی در شهرستان ایرانشهر، بیش از هزار و 200 نفر خدمات دندانپزشکی رایگان دریافت کردند.
غلامرضا ملایی، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پنج هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع، و 500 گروه جهادی برای ارائه خدمت بی منت به اقصی نقاط محروم استان اعزام خواهند شد.
در حالی حوادث غیر مترقبه و رخدادهای طبیعی موضوعی تلخ و ناگهانی بوده و بر اثر وقوع آن ها خسارات و تلفات جانی و مالی زیادی متحمل مردم می شود که آمادگی برای مقابله این بلایای طبیعی امری ضروری برای کاهش این خسارات است.
فعالیت گسترده و بدون تعطیلی پایانه های مرزی سیستان وبلوچستان علیرغم شیوع ویروس منحوس کرونا منجر به عبور مبادلات اقتصادی از مرز 2 میلیون تن شده است.
بیش از 34 هزار بسته معیشتی و آجیلِ شب یلدا به همت جهادگران بسیجی سپاه سلمان، بین نیازمندان در اقصی نقاط استان توزیع شد.
وجود بیش از سه هزار و 200 بیمار تالاسمی در سیستان وبلوچستان باعث شده تا 68 درصد از کل خون های اهدایی برای این بیماران استفاده می شود.
داوودگلی، سخنگوی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: این اختیار به مدارس داده شده که اگر دانش آموز یا همکاری علائم بیماری کرونا دارد یا با افراد مشکوک به بیماری در ارتباط بوده، از مصوبه شورای مدرسه استفاده و از رفتنش به مدرسه ممانعت به عمل آورند.
حرکت عقربه های ساعت حکایت از تغییر فصل پاییز به زمستان دارد، حکایتی که امشب را به رسم کهن ترین سنت ایرانیان به عنوان "شب یلدا" یا "همان چله" نامگذاری کرده اما در دومین سال پیاپی به علت وجود ویروس کرونا، این جشن را باید دور از خانواده برگزار کرد.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: فعالیت پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در زمینه جابجایی کالا با وجود شیوع ویروس کرونا بدون توقف و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی تداوم دارد.
اجبار کودکان به کار کردن و یا ازدواج زودهنگام و فاصله زیاد بین خانه و مدرسه از جمله دلایل ترک تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم است.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان گفت: بسیج جامعه پزشکی استان با اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و کم برخوردار در تلاش برای محرومیت‌زدایی از این مناطق است.
نگرانی از شغل آینده تنها دغدغه فعلی دانشجویان کشور به ویژه در سیستان و بلوچستان است، آن هم شغلی که متناسب با رشته تحصیلی آنان باشد.
در حالی تاکنون بیش از 602 هزار دز واکسن کرونا برای گروه های هدف در زاهدان تزریق شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد سهل‌انگاری و به‌ دنبال آن عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع شکستن زنجیره انتقال بیماری شده است.
 
خدمت بی منت بسیج جامعه پزشکی در ارائه خدمات رسانی تداوم دارد/ از توزیع بسته های معیشتی تا اعزام ‏تیم های سلامت در مناطق محروم