دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
کرونا
شیوع کرونای انگلیسی به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع بود/ تاثیر مافیای پشت صحنه آرد و مرغ در توزیع صحیح کالا

عضو کمیسیون عمران مجلس:

اسماعیل حسین زهی گفت: بیشترین نقش در شیوع گسترده کرونای انگلیسی و قرمز شدن بسیاری از نقاط ایران به دولت برمی گردد و مافیا و قدرتی که پشت صحنه آرد و مرغ است توزیع صحیح را نمی دهد.

 
اسماعیل حسین زهی گفت: بیشترین نقش در شیوع گسترده کرونای انگلیسی و قرمز شدن بسیاری از نقاط ایران به دولت برمی گردد و مافیا و قدرتی که پشت صحنه آرد و مرغ است توزیع صحیح را نمی دهد.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از رشد 16 درصدی ترانزیت در پایانه مرزی میلک در سال 99 با وجود شیوع ویروس کرونا خبر داد.
تیمور باقری از پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان برای جبران خسارت کرونا خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید متوجه باشید که بیماران مبتلا به ویروس انگلیسی از روز هشتم به بعد به یکباره بدحال می‌شوند؛ بنابراین پیگیری امور بیماران باید در دستور کار قرار گیرد.
به گفته محققان، کروناویروس می تواند تا یک ماه در گرد و غبار منزل باقی بماند اما الزاما به معنای انتقال از طریق گرد و غبار نیست.
در پی بی تفاوتی برخی از مردم و تصمیم های نادرست، روزهاست لباس قرمز کرونا بر تن بسیاری از شهرهای ایران جای خوش کرده و هر روز بیشتر از دیروز خودنمایی می کند، به گونه ای که باید گفت زنگ خطر به صدا درآمده است.
محمد رضا نخعی گفت: رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مومنانه» در راستای اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر کمک به اقشار نیازمند و مستضعف در شهرستان راسک و سرباز اجرا شد.
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن دعوت از مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، گفتند: کرونا در حالی بی پروا می تازد و قربانی می گیرد که تنها راهکار مقابله با آن استفاده از ماسک است.
در حالی دغدغه کارشناسان حوزه بهداشت و درمان عدم حضور در دورهمی ها و یا برگزاری مراسمات با تجمعات شلوغ است که در سایه نظارت متولیان امر، شاهد برگزاری مراسمات عروسی در روزهای سرخ کرونایی زاهدان در تالارها و باغ رستوران ها هستیم.
طرح ممیزی املاک توسط شهرداری زاهدان در حالی اقدامی برای بروزرسانی اطلاعات شهری است که شهروندان از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در روزهای سرخ کرونایی توسط ممیزن گلایه داشته و با آنان همکاری نمی کنند.
حسینعلی شهریاری گفت: طبق قانون متولی سلامت وزارت بهداشت و درمان است و مسئول اینکه یک دارو و واکسنی تایید یا رد شود بر عهده سازمان غذا و داروست و باید آن ها به جد مراقبت های لازم را انجام دهند، برای مقابله با بیماری کرونا باید تمام امیدمان به واکسن تولید داخل و واکسن مشترک با کوبا باشد.
مهدی طباطبایی گفت: بر اساس آزمایشات در حال انجام، 60 درصد موارد جدید شناسایی شده کرونا در سیستان و بلوچستان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند.
تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر 206 هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شدند.
در روزهای سخت کرونایی، هنوز بازاریانی منصف با وجدان های بیدار وجود دارند تا در میان این همه گرانی و احتکار کالاهای اساسی، انصاف را رعایت کرده و تنها به فکر سود و منفعت خود نیستند.
خدا رحم شورودی، رئیس بسیج پیشکسوتان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: در تداوم رزمایش کمک های مومنانه و به مناسبت عید نوروز، پنج زندانی جرائم غیر عمد از بند اسارت رهایی یافتند.
شیوع ویروس منحوس کرونا و آشفتگی بازار کالاهای اساسی در حالی جیب برخی از سودجویان را پر زرق و برق کرد که در هیاهوی کم‌فروشی و گران‌فروشی ها، کاسبانی هم بودند که در خرید و فروش‌ها انصاف را رعایت کردند.
نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفتند: در سال99 فراز و فرودها و خاطرات تلخ و شیرین زیادی برایمان رقم خورده است.
روزها از نواختن زنگ خطر شیوع کرونای انگلیسی در سیستان وبلوچستان می گذرد اما همچنان شاهد شلوغی بازارها و رفت و آمد های بدون محدودیت و رعایت پروتکل های بهداشتی در آستانه سال جدید هستیم.
حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از توزیع 100بسته معیشتی و عیدانه در مناطق عشایری شهر زاهدان خبر داد.
علیرضا سلیمی خراشاد گفت: در مرز مشترک سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه تمام راننده های ایرانی و مسافران پاکستانی که از آن سوی مرز وارد استان می شوند از نظر بیماری کرونا چک و به طور متوسط در مرز میرجاوه روزانه ۲۰۰ نفر به لحاظ بیماری کرونا مورد بررسی قرار می گیرند.
مدت هاست قیمت مرغ سر به فلک کشیده و به دلیل تدابیر کم عیار مسئولان، مردم به ناچار در پی تامین کالای تنظیم بازاری و ایستادن در صف های طولانی هستند.
تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا، از ابتدای سال تاکنون جابجایی کالا در سیستان و بلوچستان از مرز 4 میلیون و 438 هزار تن گذشت.
 
آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا در سیستان وبلوچستان