شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
کرونا
خوشحالی اقشار آسیب پذیر کرونا دستاورد لبیک مردم به مطالبه رهبر انقلاب/ توزیع بیش از 5هزار بسته معیشتی در سیستان وبلوچستان

همدلی ادامه دارد؛

علی بیک نژاد، مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از تهیه و توزیع پنج هزار و 709 بسته معیشتی در راستای رزمایش کمک مومنانه خبر داد.

 
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:طرح ملی بهسازی و ارتقای کیفی در 10 محور مواصلاتی استان با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش استهلاک وسایل نقلیه و مصرف سوخت در دستور کار قرار گرفت.
اسما ناروئی گفت: مهارت آموختگان و کارکنان آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان در راستای مقابله با ویروس کرونا اقدام به تهیه 2 هزار و300عدد ماسک کردند.
سردرگمی و تجمع مردم در روزهای اوج کرونا برای انجام امور قضایی، ثبت رمز شخصی ثنا و گواهی عدم سوءپیشینه در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سبب گلایه مندی شهروندان شده است.
محمود امیریان، فرماندار میرجاوه گفت: 200 بسته معیشتی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سطح شهرستان میرجاوه توزیع شده است.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: اولین موزه سه بعدی محیط زیست به منظور به نمایش گذاشتن طبیعت و حیات وحش اسیستان و بلوچستان به مناسبت هفته محیط زیست تهیه و راه اندازی شد.
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه اهدای خون یکی از مصادیق کمک مومنانه است، گفتند: در این روزهای کرونایی بیمارانِ نیازمند زیادی وجود دارند که چشم انتظار یک واحد خون هستند.
عباس شیبک با اشاره به توفیقاتی که در سه مرحله گذشته پویش کمک مومنانه نصیب مردم ‏شده است، گفت: اهدای خون کامل کننده سه مرحله قبل و چیزی فراتر از کمک ‏معیشتی است.
درحالی وضعیت آمار مبتلایان به کرونا در سیستان وبلوچستان رو به فزونی است و این امر خطری جدی به شمار می رود که این روزها اغلب شهروندان بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تجمعات و مکان های پرازدحام تردد دارند.
غلامرضا باغ شیرین، رئیس اداره پیشگیری‌های امنیتی انتظامی دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: شعب ویژه رسیدگی به جرائم سلامت محور برای رسیدگی به مصادیقی نظیر احتکار، نشر اکاذیب در فضای مجازی و ... راه اندازی شد.
محمدمهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: حضور مردم در مراسم تشییع و تدفین اموات منجر به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در سیستان وبلوچستان می شود.
علی بیک نژاد، مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از تهیه و توزیع پنج هزار و 709 بسته معیشتی در راستای رزمایش کمک مومنانه خبر داد.
در روزهایی که کووید 19 خانواده ها را خانه نشین کرده است و کودکان از بازی در پارک ها و ... محروم شده اند تلویزیون سهم بزرگی در آموزش و سرگرم کردن آن ها دارد.
در روزهایی که کرونا در سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده است مردم برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات خود جهت دریافت سوخت مورد نیاز در اطراف شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان تجمع کرده اند.
با وجود این که آمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان رو به افزایش است، اما مردم بسیاری از مناطق حاشیه نشین زاهدان از جمله محله رسالت از خدمات شهری بی بهره هستند که خود می تواند در ابتلای ساکنان این محله به کووید 19 اثرگذار باشد.
معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد، نامه چهار باشگاه خصوصی لیگ برتری برای تعطیلی این مسابقات هنوز به دست مسئولان وزارت ورزش نرسیده است.
با توجه به رفع محدودیت ها در شهر میزبان المپیک به دلیل کرونا، برج توکیو دوباره باز شد.
قمر شهریاری، رئیس گروه سلامت محیط مرکز بهداشت سیستان وبلوچستان گفت: تمام افراد باید ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با ماسک وارد حوزه امتحانات نهایی شوند.
مجید سرتیپی، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت سیستان وبلوچستان گفت: بر اساس تحقیقات جدید محققان، ضایعات پوستی از جمله علائم ابتلا به ویروس کرونا است.
با شیوع بیماری کرونا اقامتگاه های بوم گردی که در توسعه گردشگری روستایی نقش زیادی دارند به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمدند و از این سو صاحبان این اقامتگاه ها و صنعت گردشگری روستایی سیستان و بلوچستان ضررهای زیادی متحمل شد.
محمدرضا طاهری نسب گفت: جامعه ورزشی سیستان و بلوچستان با حضور پرشور در رزمایش کمک مومنانه به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیک گفتند.
علی اکبر جعفری گفت: از سال ۸۸ که نیروی زمینی سپاه فعالیت خود را در سیستان و بلوچستان آغاز کرد تاکنون 17 هزار و 974 پروژه محرومیت زدایی در اقصی نقاط دورافتاده استان و مناطق صعب العبور اجرا کرده است.
مهدی دادفر گفت: به نظر می رسد برای طرح پیش فروش خودرو باید نام تکنیک اقتصادی لپ لپ را گذاشت، چراکه چنین طرحی در هیچ نقطه ای از دنیا اجرا نمی شود.
 
تونل ضد عفونی برای پرسپولیسی ها آماده شد