پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
ویژه نامه دفاع مقدس
حفظ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس لازمه توسعه کشور/تکیه بر توان داخلی تنها راه داشتن ایرانی قوی و مقتدر

در گفت و گو با فرمانداران سیستان و بلوچستان عنوان شد:

فرمانداران سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حفظ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس لازمه توسعه کشور است، تکیه بر توان داخلی را تنها راه داشتن ایرانی قوی و مقتدر دانستند.

 
در جنگ بین ایران و عراق یکی از لشکرهای سپاه، لشکر ۴۱ ثارالله بود که نیروهای آن از استان کرمان و سیستان و بلوچستان تامین شد قائم مقام این لشکر و فرمانده اسم و رسمشان یکی بود، دو حاج قاسم؛یکی از دیار کریمان و دیگری از دیار رستم زادگان یعنی سیستان.
مراد سالارزهی گفت: دفاع مقدس یادآور سال‌ها مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان بعثی است که رزمندگان اسلام توانستند با توکل برخدا و روحیه جهادی و ولایت پذیری پیروز میدان نبرد باشند.
بهناز امراء گفت: حضور و شجاعت زنان در پشت خط مقدم جنگ نشانه این امر است که زنان ما حضرت زینب (س) را الگوی جهادی خود نشان داده اند.
نمایندگان سیستان و بلوچستان علت مشکلات اقتصادی موجود در کشور و برخی از نابسامانی ها را سوء مدیریت و خود تحریمی عنوان و بر لزوم اجرای مدیریت جهادی دفاع مقدس در کشور تاکید کردند.
فرمانداران سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حفظ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس لازمه توسعه کشور است، تکیه بر توان داخلی را تنها راه داشتن ایرانی قوی و مقتدر دانستند.
سینا مرزبان گفت: خود باروی و اتحاد مهم ترین درسی است که شهدای نوجوان و جوان به ما می آموزند اینکه خود را باور داشتند و برای اینکه از ذره دره خاک میهن دفاع کنند همدل شدند و جنگیدند برای نسل نوجوان و جوان بسیار آموزنده است.
سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم توجه به فضای مجازی برای ترويج جايگاه و اهميت دوران دفاع مقدس، گفتمان ایثار و شهادت را تنها راه برای ایستادگی در برابر زورگویان و مستکبران دانستند.
سیستان و بلوچستان از بدو انقلاب تا کنون شهدای گرانقدری تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که در این گزارش به معرفی شهدای شاخص استان در جنگ تحمیلی پرداخته ایم.
امامان جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های این هفته نمازجمعه استان با اشاره به اینکه ولایت پذیری از ویژگی برجسته رزمندگان دفاع مقدس بود، بر اهمیت معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز جامعه تاکید کردند.