جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و عضو خبرگان رهبری:
شهرستان خاش ظرفیت های ارزشمندی در حوزه گردشگری و توریستی دارد/ دولت و بخش خصوصی برای تقویت قله تفتان برنامه ریزی کند
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و عضو خبرگان رهبری گفت: شهرستان خاش ظرفیت های ارزشمندی در بحث گردشگری و توریستی دارد و لذا باید مسئولان مربوطه برای تقویت این حوزه بسیار مهم تلاش کنند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، آیت الله عباسعلی سلیمانی در سفر یک روزه به شهرستان خاش در نشست هم اندیشی مدیر، استادان و کارکنان مسجد حنفاء اهل سنت این شهرستان، با بیان اینکه اهمیت دادن به مسائل دینی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود، گفت: توجه به مسائل فرهنگی و مذهبی سبب رشد و پیشرفت هر جامعه ای می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان خاش رنگین کمانی از ظرفیت های مختلف است، گفت: این شهرستان از پتانسیل ها و استعدادهای مختلفی در عرصه های گردشگری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برخوردار است.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: قله چهار هزار و 50 متری نیمه فعال تفتان یک ظرفیت نادر و بی نظیری است که باید این ظرفیت فعال شود و مردم در راستای تقویت گردشگری و اشتغالزایی از آن بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: علماء باید جوانان را به سمت ازدواج اسلامی هدایت کنند و در این راستا خانواده ها باید توقع های خود را از یکدیگر کمتر کنند و جوانان را درگیر مسائل مالی نکنند.
 

 
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: نبی مکرم اسلام(ص) در جهت تقویت اتحاد و وحدت حرکت می کردند و این مسئله به قوت و استحکام دین مبین اسلام کمک بسیار زیادی کرد.

وی اذعان کرد: حوزه های علمیه و مساجد مهمترین عامل جهت هدایت افراد و برقراری محبت و الفت در هر جامعه ای است و لذا باید اقدامات و برنامه های این دو مکان مهم بیشتر و جوانان به سمت مساجد هدایت شوند.

عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: ترویج امر به معروف و نهی از منکر و اعتلا و نشر دین را به دنبال دارد و باید مسئولان برای تقویت این فریضه مهم تلاش کنند.

مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه و مدیر مجتمع دینی حنفاء اهل سنت خاش نیز با ارائه گزارشی در حوزه های مختلف گفت: حضور آیت الله سلیمانی در جمع مردم استان و منطقه خاش باعث خیر در جامعه است و مردم شهرستان از این مسئله بسیار خرسند و خوشحال هستند.
 
محمداکبر چاکرزهی فرماندار شهرستان خاش نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای این شهرستان، اظهار کرد: با حمایت های علماء و مسئولان استانی و کشوری و اقشار مختلف مردم تا کنون 30 مورد اختلاف قومی منجر به صلح و سازش شده است.

گفتنی است؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در ابتدا ورود به این شهرستان مورد استقبال امامان جمعه شیعه و سنی، فرماندار، علما و معتمدان و ریش سفیدان و مدیران دستگاههای اجرایی قرار گرفت و در این سفر یک روزه از بخش های مختلف مسجد و مهد کودک، دارالحفظ، و مکتب دینی حنفاء اهل سنت خاش بازدید کرد.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۰۵
مرجع : تفتان ما


ارسال