پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان:
زبان شعر ابزاری مهم جهت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده است/ برگزاری 20 مراسم شب شعر و خاطره شهداء در سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: زبان شعر ابزاری مهم جهت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده است چرا که در عصرکنونی ادبیات و شعر حرف اول را در جهان میزند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی درمراسم شب شعر و خاطره شهدای شهرستان خاش، با بیان اینکه شهدا سند افتخار کشور هستند، اظهار کرد: در عصر حاضر دشمنان می خواهند مردم را ناامید و از نظام جدا کنند و آنچه که می تواند این نقشه های ننگین را خنثی کند، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر و آشنا کردن نسل امروز با چگونه زندگی کردن و چگونه جنگیدن این شهدای والامقام است.

وی با بیان اینکه حقیقت این است که شهدا زنده هستند و حیات معنوی پیدا کرده اند، تصریح کرد: در راستای گفتمان سازی و ترویج فرهنگ شهادت در سیستان و بلوچستان و برگزاری کنگره ملی شهداء با همکاری و مساعدت سازمان‌های‌ فرهنگی و مذهبی ازجمله سپاه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما و حوزه هنری مراسمات شب شعر و خاطره در 20 شهر این استان به مدت یک ماه برگزار می شود.

حجت الاسلام بزمانی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت توطئه های دشمنان را خنثی می کند، افزود: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عظیم ایثار و شهادت در میان افراد جامعه تاثیر بسزایی دارد که نقش هنرمندان و شاعران در تبیین ارزش‌های اسلامی و انقلابی بسیار دارای اهمیت است.
 

 
وی خاطرنشان کرد: زبان شعر زبان بُرنده و جذابی است که به معانی عمق می بخشد و  قرائت شعر، بیان خاطره، اجرای سرود، اجرای برنامه هنری، پخش کلیپ و تقدیر از شاعران و هنرمندان از جمله برنامه‌های شب شعر و خاطره شهداء است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه  دوران دفاع مقدس دوران عزت، افتخار و سربلندی کشور در جبهه حق بر علیه باطل بود، افزود: رزمندگان اسلام در آن دوران سخت و نابرابر در مقابل ارزش‌های شرق و غرب شجاعانه ایستادگی کردند.
 
وی با بیان اینکه یکی از مؤثرترین روش¬ های ترویج ارزش‌های اسلامی بزرگداشت شهداء است، گفت: معرفی و تقدیر از قهرمانان واقعی ارزش¬‌ها، می ¬توان آنان را به‌عنوان الگو معرفی کرد تا  سایر  افراد ترغیب شوند که سبک زندگی خود را با آنان تطبیق دهند.

شعر و هنر در خط مقدم فرهنگ و اندیشه و جنگ نرم دشمن قرار دارد
امام جمعه شهرستان خاش نیز در ادامه این مراسم، اظهار کرد:  پروردگار متعال در خصوص  شهداء می فرمایند:" آن کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند را مرده مپندارید زیرا آنها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و حیات معنوی پیدا کرده‌اند" لذا باید همواره یاد و خاطره شهیدان والامقام را گرامی بداریم.

حجت الاسلام غلامرضا دهقان با بیان اینکه برپایی چنین مراسمات معنوی که مزین به نام شهداست افتخاری بزرگ برای شهرستان خاش است، افزود: شهدا در وصایای خود به آحاد جامعه و به خصوص از  دختران می خواهند به عنوان یک وظیفه حفظ حجاب و عصمت و پاکدامنی را انجام بدهند.
 

 
وی تصریح کرد: شعر و هنر در خط مقدم فرهنگ و اندیشه و جنگ نرم دشمن قرار دارد و شعر در جاودانگی و بقای تمدن‌ها، اندیشه ها و فرهنگ ها نقش بسیار مهم و اساسی ایفا می‌کند.

نقش شاعران و هنرمندان در تبیین ارزش‌های اسلامی و انقلابی بسیار مهم  است
فرمانده سپاه شهرستان خاش نیز در ادامه این مراسم با اشاره به نقشه‌های استکبار جهانی، بر ضرورت وحدت مردم تاکید کرد و گفت: اکنون بیش از گذشته مردم ما به وحدت نیاز دارند چرا که نقشه‌های شیطانی برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان به‌ویژه در داخل استان ما در حال اجراست.
سرهنگ پاسدار حسن فضلی تصریح کرد: نقش شاعران و هنرمندان در تبیین ارزش‌های اسلامی و انقلابی بسیار مهم  است و لذا فعالیت‌های هنرمندان به‌ویژه شاعران در جهت حفظ و صیانت از ارزش‌ها و تحقق اهداف اسلام و نیز خنثی‌سازی تهاجم و توطئه‌های دشمنان تاثیر شگرف و به‌سزایی دارد و از به انحراف کشیدن جوانان و نوجوانان جلوگیری می‌کند و سبب ماندگاری ارزش‌ها در سطح جامعه می شود.
 

وی  هدف اصلی از برگزاری این شب شعر را گرامیداشت رشادت‌های حماسی که توسط دلیرمردان این مرز و بوم در دفاع از خاک و وطن خود در جبهه‌های حق علیه باطل ایران رقم خورد و برای همیشه در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی ثبت شده دانست .

گفتنی است؛ ‌در ادامه این مراسم، شاعران شهرستان خاش تازه ترین سروده های خود را در وصف شهداء قرائت کردند.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۹۸
مرجع : تفتان ما


ارسال