پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۳
بخش ایرندگان خاش در قاب انقلاب+تصاویر
 
مردم انقلابی بخش ایرندگان خاش نیز همانند سایر مناطق کشور در پیروزی این انقلاب سهمی داشته و در مراسمات و راهپیمایی های ضدپهلوی حضور و نقش فعالی داشتند.
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما، مردم با بصیرت و همیشه در صحنه بخش ایرندگان خاش همگام با مردم سایر کشور در دوران شکوهمند انقلاب ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی ها انقلابی بودن خود را ثابت کردند و قدم به قدم با مردم ایران اسلامی همراه بودند.

مردم انقلابی شهرستان خاش خصوصاً بخش ایرندگان در سال ۱۳۵۷ همزمان با تمامی ایرانیان سراسر کشور علیه رژیم منحوس پهلوی به مبارزه برخاسته و به خیابان ها ریختند و تظاهرات و راهپیمایی کردند.

انقلاب اسلامی ایران در شهرستان خاش با ورود امام راحل به میهن جان تازه ای گرفت و مبارزات مردم شهید پرور این شهرستان و به ویژه خش ایرندگان وارد مرحله تازه ای شد.

مردم بخش سرسبز ایرندگان از تمامی اقشار به خیابان ها ریخته و علیه رژیم شاهنشاهی به مبارزه برخاستند.بازاریان مغازه های خود را تعطیل کردند و به صف مبارزان انقلابی پیوستند.

با وجود نیروهای زرهی و پیاده ارتش و نیروهای ساواک که به سوی مردم تیراندازی می کردند، مردم انقلابی همچنان به مبارزه خود ادامه دادند.

ناگفته نماند با توجه به اینکه در دوران انقلاب دوربین به سختی یافت می شد، لحظات ماندگار آن روزهای انقلاب و بهمن 57 در بخش ایرندگان آنگونه که باید ثبت نشده و عکس هایی که از آن زمان باقی مانده بسیار معدود می باشد.

بهتر است برخی از دولتمردان نگاه خود را به بخش ایرندگان تغییر دهند و در راستای رشد و توسعه این منطقه که روزگاری مردم آن در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند، تلاش کنند.

انتهای پیام/3028
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۷۳
مرجع : تفتان ما


ارسال