پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵
پیشگیری سه هزار هکتار اراضی چابهار و کنارک از هجوم ملخ های مهاجم
 
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از پیشگیری بیش از سه هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی شهرستان های چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مقابل هجوم ملخ های مهاجم خبر داد.
به گزارش عصرهامون، غلامحسین تیموری در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: ورود این ملخ ها از مدت ها قبل با رصد کارشناسان جهاد کشاورزی استان تحت کنترل بود تا به محض ورود در اراضی چابهار و کنارک اقدام پیشگیرانه انجام شود.
 
وی با اشاره به سم پاشی این آفت افزود: ملخ ها بعد از ورود به منطقه دمبدف چابهار اقدام به تخم گذاری کردند که بلافاصله سم پاشی و آفت زدایی توسط جهاد کشاورزی استان انجام و در نتیجه از ورود این ضرر به زمین های کشاورزی روستاییان جلوگیری شد.
 
مدیر حفظ نباتات استان ادامه داد: بیشترین سم پاشی انجام شده علیه ملخ صحرایی به میزان سه هزار هکتار در کنارک می باشد و بعد از آن ۶۰۰ هکتار چابهار، ۲۰۰ هکتار قصرقند و  ۱۰۰هکتار نیکشهر انجام شده است.
 
وی سم پاشی و آفت زدایی در کهیر کنارک را مهم دانست و تاکید کرد: کنارک به عنوان قطب تولیدات محصولات کشاورزی بسیار حائز اهمیت بوده و دسته‌های پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه، غلات، صیفی جات و حتی علف‌های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می‌برند.
 
تیموری در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب این استان در ایام تعطیلات نوروزی نیز با جدیت ادامه دارد و تا حل نشدن این بحران کارشناسان جهاد استان در منطقه حضور فعال خواهند داشت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۱۴۹


ارسال