پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
مهار ملخ های صحرایی در ۳ هزار هکتار از مراتع چابهار
 
مدیر جهاد کشاورزی چابهار از مهار موج دوم حمله ملخ های صحرایی در دو هزار و ۹۱۰ هکتار از اراضی این شهرستان به وسیله سم پاشی خبر داد.
به گزارش عصرهامون، نورالدین میرلاشاری در گفت وگو با چهاربهاران اظهار کرد: تا کنون ۱۰ هزار و ۵۸۰ هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان به منظور مبارزه با ملخ صحرایی سم پاشی شده است که از این میزان مبارزه با ملخ های صحرایی در چابهار به دو هزار و ۹۱۰ هکتار رسیده است.
 
وی با اشاره به ورود ملخ ها ار کشورهای حاشیه خلیج فارس به استانهای جنوبی کشور افزود: ملخ های صحرایی تهدیدی جدی برای مزارع کشاورزی می باشند و امنیت اقتصادی و غذایی را در مدت کوتاهی تهدید می کنند.
 
مدیر جهاد کشاورزی چابهار ادامه داد: ملخ صحرایی هنوز به سطح مزارع کشاورزی سطح چابهار و استان نرسیده اند و در همان بدو ورود در مراتع در حال مهار می باشند.
 
وی با بیان اینکه دو تن سم دلتامترین و یک دستگاه سمپاش یو ال وی پاش برای مهار ملخ ها در سیستان و بلوچستان در حال استفاده است از پرواز ملخ صحرایی میانگین 6 تا 20 ساعت بدون وقفه با سرعت وزش باد 12 تا 120 کیلومتر برساعت خبر داد.
 
میرلاشاری در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون چند استان جنوبی کشور درگیر این آفت زدایی می باشند به طوری که هر ملخ صحرایی می‌ تواند هم ‌وزن خودش یعنی دو گرم در روز غذا بخورد و هر کیلومتر مربع شامل ۵۰ میلیون ملخ می باشد که روزانه قادرند ۱۰۰ تن از پوشش گیاهی را از بین ببرند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۱۳


ارسال