شهردار بندر چابهار خبر داد:

پاکسازی ساحل دریا کوچک (خلیج چابهار) بعد از سیلاب اخیر+ تصاویر

9 فروردين 1399 ساعت 17:15

محمد یونس حقانی از پاکسازی، تسطیح و نخاله برداری ساحل دریا کوچیک بعد از بارندگی شدید و سیلاب خسارت بار اخیر خبر داد.


به گزارش عصرهامون، محمد یونس حقانی شهردار بندر چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به بارندگی های چند روز گذشته و پاکسازی معابر و نخاله برداری در سطح شهر بیان کرد: جاری شدن سیلاب در مسیل ها و معابر سطح شهر موجبات جابجایی حجم عظیمی از خاک، نخاله و زباله به ساحل دریا را فراهم آورده و موجب تخریب زیرساختهای شهری و صیادی شده است.
 
وی افزود: این امر پاکسازی و بهسازی ساحل ضروری بود بدین منظور با هماهنگی اداره کل شیلات، نیروها و ماشین آلات؛ شهرداری چابهار، حجم عظیمی از خاک و نخاله را جابجا و ساحل دریا کوچک را پاکسازی، تسطیح و بهسازی کردند.
 
شهردار چابهار با اشاره به خسارات و زیان های وارده بر قایق ها و زیرساختهای صیادی شهر چابهار گفت: بیش از ۱۲۰ قایق دچار سیلاب زدگی و ۵۰ قایق هم دچار غرق شدگی شده اند که این امر علاوه بر وارد کردن خسارت ۲۰۰ میلیاردی به صیادان و زیرساخت صیادی، میلیاردها ریال خسارت به اقتصاد شهر، زندگی و معیشت شهروندان و اکوسیستم دریایی منطقه نیز وارد کرده است.
 
حقانی در پایان از مسئولین خواست تا به منظور فراهم شدن زیرساختهای مناسب و جلوگیری از پیش آمدن چنین خسارتهایی در آینده، با مدیریت شهری همگام و همراه باشند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 122324

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/gallery/122324/1/پاکسازی-ساحل-دریا-کوچک-خلیج-چابهار-بعد-سیلاب-اخیر-تصاویر

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/