دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
3
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۱
گزارش آخرین وضعیت بحران آب و هوایی در استان؛
سیل بیش از 200 روستا در سیستان و بلوچستان را تخریب کرد+تصاویر
 
بارش شدید باران در سیستان وبلوچستان علاوه بر خوشحالی و شادمانی مردم موجب غافلگیری بسیاری از رانندگان و عابران شهری در معابر شد.
به گزارش عصر هامون؛ بارندگی روز یکشنبه در شهر زاهدان پس از دقایقی موجب شد تا بسیاری از معابر شهر زاهدان به دلیل جاری شدن سیل مسدود شود.
شدت سیلاب در میدان اصلی این شهر و حجم روان آب ها در خیابان های پاسداران و فلسطین بقدری شدید بود که باعث شد خودرویی در داخل رود افتاده و با اقدام به موقع ماموران آتش نشانی از آن خرج گردد.

همچنین جاری شدن روان آبها به سمت بخش های شمالی شهر زاهدان و شدت سیلاب در خیابان های آزادی و میدان کارگر و نیز مسیر های منتهی به مصلی قدس موجب محاصره بسیاری از رانندگان و خودرو های عبوری در این مسیرها شد.

شدت باران به همراه وزش باد موجب اتصال و ایجاد جرقه های مهیب در برخی از پست های برق و همچنین به دنبال آن وحشت در بین شهروندان شد و بیش از ۲ ساعت نقاط مرکزی و جنوبی شهر را در خاموشی فرو برد.همچنین موجب افتادن یک تیر برق بر روی خودرویی گردید.
همچنین در سایر شهرستان ها ریزش باران های پراکنده خسارت های بسیاری برجای گذاشت.
فرماندار قصرقند از خسارت پنج میلیارد تومانی به بخش زیربنایی شهرستان قصرقند در پی وقوع سیل خبر داد.

کورش محمدی اظهارداشت: شدت بارش باران در شهرستان قصرقند به تاسیسات زیربنایی این شهرستان خسارت وارد کرد.
فرماندار قصرقند حجم کل خسارات وارده را پنج میلیارد تومان عنوان کرد.

این مسئول افزود: ۱/۵ میلیارد تومان از این رقم مربوط به بخش کشاورزی قصرقند است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در این شهرستان شرایط عادی حاکم است، اذعان داشت: پلی که بر اثر سیل در این منطقه تخریب شده بود در حال‌حاضر تعمیر و علاوه بر ایجاد راه دسترسی روستاها، برق تمامی روستاها نیز وصل شده است.

فرماندار و رییس ستاد مدیریت بحران نیکشهر گفت: مطابق برآوردهای اولیه کارشناسان ذیربط خسارات ناشی از جاری شدن سیل اخیر در این شهرستان افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال به زیرساختهای شهری و روستایی اعم از راه، برق، کشاورزی، سازه های آبی و آبخیزداری و واحدهای مسکونی وارد کرده است.

همچنین معاون عمرانی استاندار استان سیستان و بلوچستان و جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت : از تعداد ۲۰۰ روستای آسیب دیده در استان سیستان و بلوچستان ۱۰۰ روستا در حوزه شهرستان خاش و ۶ روستا در منطقه سوران آسیب دیده و همچنین یک روستا در سوران خالی از سکنه شده است.


انتهای پیام/۵۶۹۶
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۶۸


ارسال
۱۳۹۲/۰۵/۲۲ ۰۱:۱۳
احسنت به اون خبرنگارکه سربزنگاه رسیده به اون پراید زیر تیربرق
 
Russian Federation
۱۳۹۲/۰۵/۲۲ ۲۰:۲۱
آدم هم بوده توی این پراید؟!!!
حال خسارت این بدبختو کی میده؟
ادارات الان میگن:
کی بود کی بود من نبودم
 
United States
۱۳۹۲/۰۵/۲۳ ۰۸:۵۵
بیچاره تو این گرونی ماشینشو چجوری درست کنه خب طبق معمولی کسی به عهده نمیگیره اخرش سیمای تیربرقو میبره شبانه میفروشه درستش میکنه...