پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
بخشدارمرکزی به همراه قیصری رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهانتیغ مسئول اداره برق و مسئولان آب روستایی شهرستان نیمروز از روند اجرای طرح هادی روستای اله آباد این شهرستان بازدید بعمل آورد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز،بخشدار مرکزی خدمت به مردم شهرستان به‌ ویژه روستائیان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت دانست و افزود: مسئولین شهرستان نیمروز تمام همت و تلاش خود را صرف خدمت‌ رسانی به این قشر خواهند کرد.
وی تلاش در جهت اجرای طرح هادی و مقاوم‌سازی ابنیه روستایی و رفع مشکلات روستائیان را از جمله خدمات دولت عنوان کرد.
یدالله شعیبی اظهار داشت: دولت در راستای یکسان سازی امکانات در شهرها و روستاها با هدف جلوگیری از کوچ و مهاجرت مردم به شهرها و بهسازی محیط روستایی و ارتقاء بهداشت، هدفمند نمودن ساخت و سازها، تسهیل در عبور و مرور، ایجاد بستر توسعه همه جانبه و تسهیل در ارایه خدمات دیگر دستگاههای اجرایی کشور، اقدام به انجام طرح هادی روستایی می کند.
شعیبی هدف از اجرای طرح هادی در مرحله اول ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی، رفاهی، هدایت و توسعه فیزیکی روستاها و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستائیان و خدمات زیست محیطی و عمومی دانست.
وی بیان کرد: عملیات طرحهای هادی روستایی که برای این روستا در نظر گرفته شده با توجه به وسعت آن و جاده مواصلاتی بودن بین دو روستای دیگر به شرح زیر می باشد.
اصلاح و بازسازی پیاده روها، شبکه معابر، میادین، ایجاد فضای سبز، اصلاح و پوشش انهار و کانال های آب داخل روستا، دیواره سازی، تکمیل شبکه دفع فاضلاب، تکمیل شبکه آب، احداث پل های مورد نیاز روستا و آماده سازی اراضی پیش بینی شده جهت گسترش آتی روستا و تعویض کامل شبکه برق رسانی از اقداماتی است که در اجرای طرح هادی روستای انجام می گیرد.
وی با اشاره به شبکه توزیع برق و فرسودگی تیرهای برق این روستا عنوان کرد: چون این تیر های برق دچار فرسودگی شده است با هماهنگی برق منطقه سیستان ان شاء الله شبکه توزیع برق در این روستا کاملا تعویض گردد و با توجه به پیگیری هایی که داشته ایم این امر در راستای تحقق است.
در ادامه زاهدی دهیار روستای اله آباد تصریح کرد: باتوجه به پیگیری های بخشداری و آگاه سازی مردم روستا توسط شورا و دهیاری برای اجرای طرح هادی روستایی در خصوص عقب نشینی منازلی که در مسیر طرح قرار دارند بزودی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
لازم به ذکر است طرح هادی روستایی در بخش مرکزی نیمروز و در روستای اله آباد با پیگیری فرماندار شهرستان نیمروز در حال انجام است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۹۳۲


ارسال