دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ,23 November 2020
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲
برگزاری جشنواره غذاهای سنتی در دبستان سلمان فارسی شهرستان دلگان
 
جشنواره غذاهای سنتی در دبستان سلمان فارسي دلگان با حضور تعدادی از مسئولین برگزار گردید.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس،در این جشنواره که انواع غذاهای محلی و سنتی دلگان طبخ شده بود با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش این شهرستان،مسئولین ادارات و تعدادی از داوران به غذاهای بهتر از نظر سلامت، نحوه پخت و دیگر پارامترهای پخت یک غذای خوب امتیاز داده شد.
این در حالیست که غذاهای بومی و محلی هر استانی با استفاده از مواد غذایی طبیعی و خاص آن منطقه طبخ می شوند که در عین خوشمزگی با کمترین هزینه قابل تهیه هستند.
در این راستا به منظور ترویج پخت و استفاده از غذاهای محلی در میان دانش آموزان جشنواره غذاهای بومی برگزار شد، جشنواره ای که به نظر می رسد باید در سطوح مختلف استمرار پیدا کند.
مدیر دبستان سلمان فارسی شهرستان دلگان مهمترین هدف برگزاری این جشنواره را آشنایی دانش آموزان با نحوه پخت و پز و استفاده از غذاهای سالم و آموختن مهارت های زندگی عنوان می کند.
بامری می گوید: در این راستا این آموزشگاه اقدام به برپایی سفره ۱۰ متری در محیط آموزشگاه کرد که در آن دانش آموزان توانستند بیش از ۴۰ نوع غذاو انواع شیرینی که از مواد ۱۰۰ درصد سالم و بهداشتی تهیه شده را در این سفره قرار دهند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلگان نیز در حاشیه این جشنواره گفت: برگزاری اینچنین برنامه های متنوعی علاوه بر اینکه موجب شور و نشاط و سرزندگی در بین دانش آموزان می شود بستری را فراهم می کند که دانش آموزان در آینده کمتر با مشکلات عدم آشنایی با پخت و پز و دیگر مهارت های زندگی مواجه شوند.
جواد بامری ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره می افزاید: امیدواریم با توجه به اینکه مدرسه خانه دوم دانش آموزان حساب می شود و محیطی گرم برای آموختن علم و تجربه بشمار می رود اینگونه برنامه ها در سایر مدارس برگزار شود.
در پایان به نفرات برتر هدایایی داده شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۵۵۶


ارسال