چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
یکی از موارد مهم سند تحول بنیادین توانمند سازی دانش آموزان ساکن در مناطق مرزی دو زبانه با نیازهای ویژه با تاکید بر ایجاد فرصت های آموزشی متنوع است که این امر با مشارکت مدارس غیر دولتی و راه دور محقق می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول، ششم آذر 1375 شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل‌گیری آموزش از راه دور با هدف توسعه ظرفیت آموزش کشور از طریق آموزشهای حضوری و غیر حضوری را مصوب کرد و در نهایت التزام به اجرای آن از سال 1383 اتفاق افتاد و مراکز آموزش از راه دور تأسیس و پس از آن به مدرسه تبدیل شدند.

مدارس از راه دور در استان سیستان و بلوچستان نیز عملا در 1384 با موافقت چند مدرسه دولتی و غیر دولتی کار خود را آغاز کرد که به مرور زمان مدارس راه دور دولتی تعطیل شد.

نماینده مدارس از راه دور  سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: با توجه به اصل 44 قانون اساسی هم اکنون از تعداد 82 موافقت اصولی 59 مدرسه راه دور فعال در استان سیستان و بلوچستان می باشند .

شهرکی افزود: تعداد دانش آموزان بزرگسال و بازمانده از تحصیل  مرکز از راه دور 8 هزار و 449 نفر و تعداد دانش آموزان لازم التعلیم 730 نفر می باشند که در نتیجه دانش آموزان تحت پوشش مرکز راه دور 9 هزار و 179 نفر در کل استان سیستان و بلوچستان هستند.

وی بیان داشت:شورای هماهنگی راه دور در سال 93 با توجه به اساس نامه این شورا 5 کمیته تحققی آموزش- پژوهش، کمیته کیفیت بخشی، کمیته کیفیت بخشی به مسائل نظارت و ارزیابی، کمیته مسائل حقوقی، کمیته پشتیبانی دارد که شورای هماهنگی استان سیستان و بلوچستان عضو کمیته آموزشی و پژوهشی کشوری است که دبیر خانه آن در استان آذربایجان شرقی است.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۲۷۷


ارسال