سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ,22 January 2019
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
رفاقت باید جایگزین رقابت در بین جوانان شود/ رقابت 60 نفر از داوطلبان جوان هلال احمر خاش در مسابقات رفاقت مهر + تصاویر
رفاقت باید جایگزین رقابت در بین جوانان شود/ رقابت 60 نفر از داوطلبان جوان هلال احمر خاش در مسابقات رفاقت مهر + تصاویر
 
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش گفت: رفاقت باید جایگزین رقابت در بین جوانان شود و جمعیت هلال احمر این شهرستان تلاش می کند تا با ایجاد بستر مناسب آموزشی و فضای رقابتی سالم میان جوانان و نوجوانان، نیروهای زبده و مجرب را برای مقابله با حوادث احتمالی تربیت و آموزش دهد.
به گزارش عصرهامون،به نقل از تفتان ما، محمدامین حسین زهی اظهار کرد: این مسابقات در سال های اخیر با نتایج بسیار مثبت و خوبی همراه بود و امسال نیز خوشبختانه از این مسابقات استقبال بسیار خوبی شد.
وی با بیان اینکه خرد جمعی در اجرای هرچه بهتر مسابقات رفاقت مهر بسیار تاثیرگذار است، تصریح کرد: استفاده و بهره مندی از نظرات اساتید مطرح در حوزه امداد و نجات در اجرای این مسابقات بسیار موثر است.
حسین زهی گفت: مسابقات رفاقت مهر هرساله با هدف سنجش آموخته های امدادی و فرهنگی امدادگران هلال احمر برگزار می شود.
وی با بیان اینکه مسابقات رفاقت مهر در 4 رشته امداد و کمک های اولیه، حمل مصدوم، چادرزنی، امدادگری و اسکان اضطراری برگزار شد، افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان خاش تلاش می کند تا با ایجاد بستر مناسب آموزشی و فضای رقابتی سالم میان جوانان و نوجوانان، نیروهای زبده و مجرب را برای مقابله با حوادث احتمالی تربیت و آموزش دهد.
وی با بیان اینکه مسابقات رفاقت مهر با رویکرد ایجاد رفاقت و همدلی بین جوانان برگزار می شود، ادامه داد: بیست و هشتمین مرحله مسابقات رفاقت مهر با حضور 60 نفر خواهر و برادر امدادگر در قالب 10 تیم امدادی در شهرستان خاش برگزار شد.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش با بیان اینکه رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشر دوستی شعار این دوره از مسابقات بود، خاطرنشان کرد: این مسابقات یکی از فعالیت های فرهنگی ورزشی امدادی است که برای جوانان و کانون های جوانان بین سنین 18 تا 29 سال در شهر خاش برگزار شد.
وی با بیان اینکه میزان آمادگی و حضور فکری جوانان این شهرستان بر اساس آیتم های تحت آزمون در رده کیفی بالایی قرار دارد، گفت: این مسابقات با هدف رقابت سالم، ترویج و گسترش فرهنگ دوستی و مهربانی، پرورش روحیه مسئولیت پذیری و افزایش سطح علمی جوانان برگزار شد.
حسین زهی با بیان اینکه کشف، رشد و پرورش استعدادهای فرهنگی، امدادی و علمی اعضای جوان هلال احمر خاش از سایر اهداف برگزاری مسابقات رفاقت مهر است، افزود: در این مسابقات امدادگران با محک زدن علم و آگاهی خود از رشته های امدادی، اسکان اضطراری و طراحی اردوگاه، پانداژ، آتل بندی و غیره توانستند با انجام رقابتی سالم در قالب رشته های مختلف از تجربه های یکدیگر استفاده و کار گروهی و زندگی اردوگاهی و در کنار یکدیگر را تجربه کنند.
وی اذعان کرد: مسابقات رفاقت مهر بسیار مفید و حیاتی است و اینگونه مسابقات در راستای افزایش توان اعضاء در مواقع حساس و بحرانی که بتوانند توان خود را در عرصه های مختلف آزمایش و نواقص را برطرف کنند تا در شرایط خطرناک با مشکلات و سختی ها بهتر برخورد کنند و جان هموطنان را نجات دهند.
حسین زهی اظهار کرد: مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر با حضور تیم منتخب شهرستانها در خرداد ماه سال آینده در زاهدان برگزار خواهد شد و تیم‌های اول در هر رشته به مرحله کشوری راه یافته اند و در مسابقات رفاقت مهر کشوری که متعاقباً تاریخ و محل برگزاری آن اعلام می شود شرکت خواهند کرد.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۴۳۰
مرجع : تفتان ما


ارسال