شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 April 2018
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
به مناسبت هفته عفاف و حجاب
بانوان خاشی به کمپین "من حجاب را دوست دارم" پیوستند/ نگاه جالب بانوان خاشی به حجاب + تصاویر
 
بانوان خاشی همزمان با هفته گرامیداشت عفاف و حجاب در راستای حمایت از حجاب اسلامی جهت ترویج فرهنگ و حفظ ارزشهای اسلامی با پیوستن به کمپین "من حجاب را دوست دارم" نشان دادند که هرگز حجاب مانع موفقیت آنها نیست.
به گزارش عصرهامون،به نقل از تفتان ما، بدون تردید پوشش اسلامی برای زنان، از ضروریات دین مقدس اسلام است و از دیدگاه حضرت زهرا(س) نزدیک ترین حالات زن به خداوند متعال هنگامى است که خود را از دید نامحرمان دور نماید و در منزل خود به خانه دارى و تربیت فرزند و پذیرایى از همسر خود بپردازد.
از بین رفتن حیا و عفت بانوان ما در حال حاضر به عنوان مهم ترین برنامه دشمنان علیه کشورهای اسلامی است و از همه  مهم تر گرفتن چادر از زنان به عنوان حفاظ زن را نیز در تیر رس اقدامات خود قرار داده اند.
متاسفانه در حال حاضر حجاب زنان ما دستخوش مدگرایی شده است، مدگرایی که از زمان رضا پهلوی در ایران آغاز شد و سیر تحول در پوشش ایرانیان را دستخوش تغییراتی بیشمار کرد.
یکی از مهم ترین وسایل مد گرایی هم در حال حاضر شبکه های ماهوارای است که دشمنان ما بخوبی توانسته اند از آنان برای گرفتن عفت و پاکدامنی زنان ما استفاده نمایند.
برخی با این جمله که حجاب دارای سختی ها و مشقت فراوان است که بر زنان تحمیل شده است، اما بانوان عفیفه ما این را می دانند، سختی و مشقت جزیی از جریان زندگی است و هر انسانی بدون تحمل رنج و مرارت به اهداف خود نمی رسد.
زمانی حجاب ظاهری نتیجه مطلوب را خواهد داشت که مانند چشمه از درون جوشیده و با یک درک معرفتی و قلبی همراه باشد.
به همین بهانه کمپین « من حجاب را دوست دارم»  همزمان با هفته عفاف و حجاب در شهرستان خاش تشکیل شد.
بانوان خاشی در این کمپین اعلام داشتند که به هیچ عنوان حجاب مانع موفقیت آن‌ها نیست همان‌گونه که در سطح کشور و حتی استان بانوان شاخصی فعالیت می‌کنند که همیشه و در همه مکان‌ها حجاب خود را داشته‌اند و آن را فراموش نکرده‌اند.
این بانوان اعلام داشتند که حجاب را دوست دارند، و حجاب را دژ و قلعه ای برای پاسداری از گوهر ناب عفت می دانند.
آن ها گفتند که حجاب صرفاً با حفظ ظاهر و بدون توجه به بخش کیفیتی یا باطنی و یا به عبارتی معرفتی آن، به نتیجه مطلوب نرسیده و شخص یک دیندار کامل نخواهد بود به عبارت دیگر اگر شخصی در ظاهر مواردی را رعایت کند با حجاب محسوب می‌شود اما تا زمانیکه این ظاهر از یک پشتوانه باطنی (عرفانی) برخوردار نباشد آن اثربخشی لازم را نخواهد داشت و به قول معروف؛ از کوزه همان برون تراود که در اوست.
پیامبر(ص) فرمودند: آنقدر جبرئیل در مورد حرمت و محبت به زنان سفارش کرد که حس کردم حتی اف گفتن به زنان حرام است.
حفظ چادر زخم ها را مرحم است
دست رَد بر سینه نامحرم است
حفظ چادر التیام درد هاست
سد محکم در برابر نامردهاست
هدف از راه اندازی این کمپین باتوجه به هفته ملی حجاب و عفاف، توجه بیشتر به حجاب و عفاف و نیاز به تقویت و استمرار فعالیت ها در این حوزه و حمایت از حجاب، است.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۳۳
مرجع : تفتان ما


ارسال