پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
گزارشی از امنیت مراسم‌ عزاداری؛ ماموریت و رسالت اصلی سپاه؛
سپاه محور امنیت و آرامش در جنوب شرق کشور
 
سپاه محور امنیت و آرامش در جنوب شرق کشور است و این ارگان در ایجاد امنیت پایدار و اقتدار ملی نقش بی بدیل و بسزایی دارد و در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) نیز با حضور بالغ بر 2 هزار بسیجی شیعه و سنی دلداده امام حسین(ع) امنیت مراسمات محرم توسط نهاد مردمی و انقلابی سپاه در شهرستان خاش تامین شده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، نهاد مردمی و انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با درایت و ژرف اندیشی امام راحل(ره)، بنیان نهاده شد، به گونه ای که در حال حاضر قوام و اقتداری که نظام اسلامی در عرصه های مختلف در دنیا دارد، بخش عظیم آن  به برکت این تدبیر امام خمینی(ره) بوده و این ارگان انقلابی نیز در عرصه امنیت که ماموریت اصلی آن است به دلیل مردمی بودنش به خوبی درخشیده چرا که در راستای ایجاد امنیت از توان جامعه استفاده میکند و از این حیث جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است و در عملیات های که به ویژه در منطقه جنوب شرق انجام می شود این نیروهای مردمی بسیجی اهل سنت و بومی منطقه به خوبی ایفا نقش کرده اند.
سپاه پاسداران تاکنون توانسته بسیاری از ناامنی ها و توطئه های شوم دشمنان را در استان مرزی سیستان و بلوچستان خنثی کند و شرآن ها را به خودشان بازگرداند و موفقیت‌های چشمگیر این نیرو در راستای برقراری امنیت پایدار از سوی اقشار مختلف مردم همواره تحسین برانگیز بوده و این امنیت مرهون روحیه ایمانی و انقلابی بسیجیان این نیرو به واسطه توکل بر خداوند متعال است.
معمار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند:" اگر سپاه نبود کشور هم نبود" و ایشان بسیج را کانون عشق ورزی، شهادت طلبی، جوانمردی، ایثار و درخت تناور معرفی کردند  و رهبر انقلاب نیز از بسیج بعنوان یک نهاد مقدس و مردمی که در آن مجموعه پاکترین انسان ها و فداکارترین جوانان کشور حضور دارند یاد می کنند و همواره این ارگان مردمی را مورد حمایت و لطف و اقدامات آنها را در برهه های مختلف مورد تحسین خود قرار می دهد.
رهبر فرزانه انقلاب در خصوص جایگاه بسیج و سپاه در نظام می فرماید: «سپاه در تاریخ شناخته شده خود ما، یک پدیده کم‏نظیر و شاید بی‏نظیر است؛ یعنی سپاه، موجودی است که ولادت و رشد و نمای آن در صحنه انقلاب، آن هم در عرصه دشوارترین آزمون‏های انقلاب بود.»
فی الواقع از مهمترین خصوصیات بارز بسیج می توان آرمان خواهی توام با عمل گرایی، فعال و با نشاط، مسئولیت پذیری، اهل حضور در صحنه های مختلف، دشمن شناسی، اهل گمنامی و بی نشانی و غیره دانست.
بارها و بارها و در برهه های مختلف سپاه به خوبی در ایجاد امنیت نقش آفرینی کرده و دشمنان را اجازه نداده است حتی فکر تجاوز به خاک های ایران اسلامی را در سر داشته باشند و این دشمنان همواره پس از آنکه برنامه های آنان در خاورمیانه ناکام می ماند و باعث می شود تا آمریکا و رژیم صهیونیستی نوک پیکان حملات خود را متوجه عوامل و ریشه های قدرت یابی و قدرت سازی جمهوری اسلامی ایران سازند که سپاه پاسداران به دلیل نقش موثر در دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن در مرکز این حملات قرار گرفته است.
علی ای حال بسیجیان همواره در سطح پایگاه ها و حوزه ها و در نقاط مختلف شهرستان و حوزه استحفاظی و ماموریتی خود امنیت پایدار را ایجاد می کنند و هرجا که این نیروهای انقلابی حضور پیدا میکنند، آن مکان امن می شود و دشمن از آنجا فرار می کند  و این امنیت نه تنها در شهرها بلکه در نقاط صفر مرزی نیز توسط این بسیجیان جان برکف و همیشه آماده برقرار می شود و این بسیجیان بومی منطقه شبانه روزی برای آسایش و رفاه مردم بدون هیچ چشم داشتی تلاش می کنند تا نگذارند دشمن به خاک ایران اسلامی تجاوز کند.
 
 
برخی از تحلیلگران و کارشناسان معتقدند استفاده از نیروهای بسیجی مردمی و بومی منطقه در ایجاد و برقراری امنیت نه تنها باعث ناکامی تجاوزات مرزی تروریست های مجهز به تسلیحات استکبار جهانی شه بلکه ضربات و خسارات بسیار جبران ناپذیر اطلاعاتی نیز به تروریست های دست پرورده آمریکا و انگلیس و شناسایی آسانتر عوامل این گروه ها در داخل و خارج از کشور را نیز به همراه داشته است.
نیروهای با ایمان و مخلص بسیجی بومی و اهل سنت اینبار در کنار برادران و خواهران شیعه خود برای اجرای با شکوه برنامه های عزاداری مشارکت کرده و با کمک به تامین امنیت، برقراری نظم و انضباط ضمن به نمایش گذاشتن وحدت و اتحاد،  برای امنیت مراسمات عزاداری حسینی در دهه محرم و به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی شهرستان خاش مانند هرسال به خوبی درخشیدند و با آمادگی رزمی و دفاعی خود در امنیت این مراسمات، دشمنان را ناامید و مایوس کردند و جلوی بسیاری از توطئه ها و نقشه های دشمنان را گرفتند و نگذاشتند حتی دشمن فکر عملیات های خرابکارانه را در این مراسمات در سر داشته باشد.
 
* اهل سنت به امام حسین(ع) ارادت ویژه و خاصی دارند
یکی از نیروهای بسیجی حاضر در مراسمات محرم و عزاداری شهرستان خاش، به خبرنگار ما گفت: اهل سنت هم به خاندان پیامبر(س) خصوصاً امام حسین(ع) ارادت ویژه و خاصی دارند.
 
 
عبدالنبی شهنوازی افزود: اهل سنت به اعتقادات عزیزان و برادران اهل تشیع احترام می گذارند و هر ساله در تامین امنیت مراسمات مذهبی آنان همکاری می کنند.
 
* اهل سنت از از اول محرم در کنار دسته های عزاداری امنیت برادران شیعه را تامین کردند
یکی دیگر از نیروهای بسیجی اهل سنت که امنیت گیت های بازرسی عزاداران حسینی را برعهده داشت در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما  گفت: از اول محرم تاکنون در کنار دسته های عزاداری سینه زنی و زنجیر زنی امنیت برادران شیعه را تامین کردیم و خداراشکر که این برنامه ها در سایه امنیت به خوبی برگزار شد.
 
 
محمد خاشی کمال آبادی بیان کرد: من در تمامی برنامه های مذهبی برادران شیعه حضور دارم و در کنار آنها امنیت آن مراسمات را انجام می دهد و به بسیجی بودن خودم افتخار می کنم و با تمام وجود برای امنیت کشورم تلاش می کنم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنم.
 
* اهل سنت با اهل تشیع یک خانواده هستند و هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند
یکی دیگر از نیروهای بسیجی بومی منطقه، گفت: حدود 50 سال است در کنار برادران شیعه در این شهرستان زندگی میکنم و مثل اینکه از یک خانواده هستیم و در کمال آسایش و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و برخلاف توطئه های دشمنان هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند و زمانی که آنها جهت مراسمات مذهبی خود مشغول هستند از آنها حراست و پاسداری می کنیم.
 
 
عبدالرحمن ریگی با بیان اینکه امام حسین(ع) درس ایثار و آزادگی را به ما آموخت، تصریح کرد: ما امروز هرچه داریم از فداکاری ها و ایثارگری های امام حسین(ع) در صحرای کربلا داریم و اگر آن جانفشانی ها در آن روز نبود امروز اصلا اسلام هم وجود نداشت.
 
* نمونه یک فرمانده انقلابی، مردمی، فرهنگی، عملیاتی و جهادی
سرهنگ پاسدار حسن فضلی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش در این مدت اندکی که در این شهرستان مشغول به خدمت هستند با فعالیت های بی نظیر خود و خصوصاً حضور در مراسمات و مساجد اهل سنت به خوبی نقش آفرینی کردند و این اقدامات فرمانده نمونه و جهادی زبانزد خاص و عام در سطح شهر شده و مورد تحسین همگان قرار گرفته است و در ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) نیز به خوبی ایفا نقش کرده و علاوه بر تامین امنیت، گشت های امنیتی، اقدامات فرهنگی، سرکشی از پایگاه های مقاومت در دسته های عزاداری به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداختند و در این شبها در مساجد کل شهرستان اعم از بخش های نوک آباد و ایرندگان و روستاهای عباس آباد و افتخار آباد حضوری منسجم و فعال داشتند و به راستی توانست وظیفه و رسالت خود را در تمامی نقش ها بعنوان فرمانده ارگان مردمی سپاه انجام دهند که این اقداماتش همواره مورد تحسین و تقدیر مسئولان، خانواده های شهداء،جانبازان، علماء، روحانیون شیعه و سنی و اقشار مختلف مردم بوده و نظر همگان را به خود جلب کرده است.
 
 
* بزرگترین پیام نهضت امام حسین(ع) احیای جلوه های زیبای مکتب اسلام بود
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: بزرگترین پیام نهضت سرور و سالار شیهدان امام حسین(ع) احیای جلوه های زیبای مکتب اسلام بود و برگزاری مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در حقیقت مصداق بارز مودت و دوستی با اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.
سرهنگ پاسدار حسن فضلی بیان کرد: قیام سالار شهیدان امام حسین(ع) نقطه عطفی در تاریخ اسلام بود و این ماه فرصتی دوباره از سوی پروردگار است که باری دیگر بر بندگان خود عنایت فرموده تا در این ماه عزا و ماتم با خلوص نیت از عاشقان واقعی ولایت و امامت باشند.
 
* امام حسین(ع) نمونه بارز جوانمردی و شجاعت است
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نمونه بارز جوانمردی و شجاعت است، گفت: جوانان و نوجوانان و تمامی اقشار مختلف مردم باید سیره و سبک زندگی امام حسین(ع) را سرلوحه زندگی خود قرار دهند چرا که امام حسین(ع) در قیام عاشورا درس معرفت شناسی، ایثار، بصیرت، فداکاری و رشادت را به همگان آموخت.
سرهنگ فضلی تصریح کرد: در عصرکنونی دشمنان اسلام تمام تلاش خود را برای خاموش کردن نور اسلام با هجمه ها، توطئه ها، نیرنگ ها و خصوصاً تحریم ها به کار بسته اند تا باورهای مردمی و خصوصاً ماه محرم را کمرنگ کنند ولی غافل از این هستند که مسلمانان جهان اسلام با حضور منسجم و گسترده و پرشور خود در مراسمات مذهبی، اجتماعی و سیاسی عملکرد و برنامه های شوم دشمنان را خنثی می کنند و پاسخ دندان شکنی به حربه های استکبار جهانی می دهند.
 
 
* ماه محرم در حقیقت زیباترین جلوه عشق و ایثار و دین محوری است
وی با بیان اینکه ماه محرم الحرام در حقیقت زیباترین جلوه عشق و ایثار و دین محوری است، اذعان کرد: امسال نیز به مشابه هرسال مسلمانان جهان اسلام با چشمانی گریان در سوگ امام حسین(ع) نشستند و یکبار دیگر درس صبر و استقامت را در مکتب انسان ساز عاشورا مرور کردند و به جهانیان ثابت کردند تا خون در رگ دارند از ارزش ها و اعتقادات مذهبی و دینی خود زره ای عقب نشینی نخواهند کرد و هر سال نسبت به سالهای گذشته بر ارزش و اهمیت این اعقادات جهان اسلام افزوده خواهد شد و این مراسمات در حقیقت بقای دین مبین اسلام را تضمین می کند و کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق، علیه باطل است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش با اشاره به امنیت بسیار خوب مراسمات عزاداری دهه اول ماه محرم و خصوصاً عاشورا و تاسوعای حسینی در این شهرستان، گفت: این امنیت مرهون زحمات شبانه روزی و جانفشانی های جوانان بسیجی، انقلابی و مردمی این شهرستان بود که در این مدت به خوبی ایفاء نقش کردند و ماموریت خود را به سرانجام رساندند.
 
* حضور بالغ بر 2 هزار نیروی بسیجی بومی منطقه در مراسمات عزاداری حسینی خاش
وی با بیان اینکه بالغ بر 2 هزار نفر نیروی بسیجی بومی منطقه در این ایام مشغول برقراری امنیت عزاداران حسینی خاش بودند، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یک ارگان مردمی و خادم ملت، افتخار خدمتگذاری به مردم این شهرستان را دارد و در برهه های حساس و عملیات های خرابکارانه دشمنان توانسته با همدلی و یکپارچگی با مردم بومی منطقه بسیاری از آسیبها  و تهاجمات فرهنگی را خنثی و امنیت شهرستان را تامین کند.
فرمانده ناحیه مقاومت  بسیج سپاه ناحیه خاش گفت: خوشبختانه امسال شاهد وحدت و اتحاد بسیار خوب و بی نظیری در شهرستان بودیم و تمام دستگاه ها و شهروندان توانستند برنامه های خود را در این ایام به صورت باشکوهی برگزار کنند و نیروهای بسیجی و سپاه توانستند به عزاداری ها نظم بدهند.
سرهنگ فضلی با بیان اینکه خوشبختانه مراسمات مذهبی و عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) در این ایام به خوبی و درکمال آرامش برگزار شد، گفت: احساس امنیت مهمتر از مقوله امنیت است و چنانچه درجامعه ای احساس امنیت نباشد تمام مولفه های اجتماعی، اقتصادی،  فرهنگی وآموزشی زیر سوال می رود.
وی با اشاره به برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی سپاه در خاش، اظهار کرد: در این مدت برنامه های سینه زنی و مرثیه خوانی در نمازخانه ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش برگزار و همچنین در مساجد مختلف سطح شهرستان اعم از بخش ها و روستاها پاسداران و بسیجیان در مراسمات عزاداری حضور پیدا کرده و بعنوان ارگان مردمی همواره در تمامی برنامه ها در کنار مردم بودند.
 
* تقدیر و تشکر از حضور نیروهای بسیجی در مراسمات ایام محرم در خاش
امام جمعه و رییس شورای فرهنگی و هیات مذهبی شهرستان خاش نیز در گفت و گو با خبرنگار ما با تقدیر و تشکر ویژه از سپاه خاش به دلیل برقراری امنیت مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع)، اظهار کرد: در مدت دهه روز اول محرم نیروهای مردمی و بسیجی سپاه ناحیه خاش به خوبی امنیت عزاداری را برقرار کردند و نگذاشتند کوچکترین مشکلی در خصوص امنیت برای عزاداران حسینی پیش بیایید و این جای تقدیر و تشکر ویژه خصوصاً از فرمانده ناحیه سپاه خاش دارد.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان بیان کرد: برنامه های سپاه با تغییر هوشمندانه راهبری از پدافندی به آفندی توانست امنیت را در کشور حاکم کند و راهبرد سپاه در سال 90 منجر به عملیاتهایی در این استان شد و این عملیاتهایی که حجم کیفی و کمی آن در دوران پس از جنگ تحمیلی کم سابقه بود.
وی با بیان اینکه سپاه و بسیج همیشه در تامین امنیت کشور همتی ستودنی و مجاهدتی بزرگ داشته اند، تصریح کرد: دفاع از ارزش های ناب اسلام و انقلاب رسالت بزرگ سپاه در عصرکنونی است و این ارگان مردمی تاکنون در این راه به خوبی نقش آفرینی کرده و رهبر انقلاب نیز همیشه از این ارگان حمایت کرده است.
حجت الاسلام دهقان گفت: تمامی نیروهای مسلح ایران اسلامی اعتقادی هستند اما سپاه علاوه بر کار اعتقادی وظیفه فرهنگی را نیز به خوبی انجام  می دهد و توانسته به خوبی امنیت این استان مرزی را تامین کند.
 
* سپاه در برهه ها و زمان های مختلف حضوری فعال داشته و این حضور قابل تحسین است
فرماندار شهرستان خاش نیز در ادامه در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با تقدیر و تشکر از اقدامات امنیتی و تامینی سپاه در ایام محرم، اظهار کرد: سپاه همیشه در برهه ها و زمان های مختلف در عملیات های بسیاری حضوری فعال داشته و این حضور قابل تحسین است.
محمداکبر چاکرزهی با بیان اینکه سپاه به خوبی از ارزش های انقلاب اسلامی صیانت و پاسداری می کند، تصریح کرد: امنیت حاکم بر کشور برگرفته از تفکر و تلاش نیروهای بسیجی است و این مایه افتخار ایران اسلامی است.
وی بیان کرد: حضور به موقع نیروهای سپاه و بسیج تاکنون در برابر گروه های ضد انقلاب ایستاده و مقاومت کرده است و قطعاً این امنیت به جزء همراهی و مشارکت خود مردم بومی منطقه محقق نخواهد شد.
چاکرزهی اظهار کرد: خدمات سپاه در راستای امنیت پایدار بسیار خوب است و حضور بسیجیان در صحنه و خواب دشمنان را برایشان بد تعبیر کرده و مردم شهیدپرور این استان همواره پاسخ محکم و دندان شکنی به توطئه ها و نیرنگ های شوم دشمنان می دهند چرا که امنیت جنوب شرق توسط خود مردم اداره می شود و هرگز اجازه تجاوز به دشمنان را نخواهند داد.
همچنین نیروهای انتظامی، اورژانس، هلال احمر، شهرداری، آتشنشانی و غیره جهت برگزاری هرچه باشکوه تر مراسمات ایام محرم حضوری فعال و منسجم داشتند و در این دهه محرم همه این دستگاه ها آماده باش بودند و در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی نیز خودروهای میبی بوس شهرداری جهت حمل و نقل عزاداران حسینی نیز در سطح شهر فعال بود.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۶۴
مرجع : تفتان ما


ارسال