چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
امام جمعه شهرستان خاش:
سخنان امام سجاد(ع) سبب جهانی شدن نهضت حسینی بود
 
امام جمعه شهرستان خاش گفت: اقدامات و سخنان ارزشمند امام سجاد(ع) سبب جهانی شدن نهضت حسینی بود و این امام بزرگوار از هیج گونه تلاشی در راه ترویج دین و بیان احکام الهی فرو گزاری نکرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، حجت الاسلام غلامرضا دهقان در مراسم شهادت امام سجاد(ع)، با تسلیت شهادت امام سجاد (ع) اظهار کرد: بعد از واقعه عظیم و بزرگ عاشورا که به شهادت امام حسین (ع) ویارانش  منجر شد، امام سجاد (ع) عهده‌دار امامت و ولایت شدند و زمام امورات را بر عهده گرفتند.
 وی با اشاره به اتفاقات بعد از شهادت امام حسین (ع)، بیان کرد: بعد از واقعه عظیم عاشورا هدایت و رهبری  کاروان اسرای کربلا از این مکان به کوفه، از کوفه به شام و در نهایت به مدینه بر عهده امام زین العابدین(ع) بود و این امام بزرگوار نقش مهمی در حفظ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) داشتند.
حجت الاسلام دهقان تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از افراد شناخت دقیق و درستی نسبت به امام زین العابدین(ع) ندارند و اگر از آن ها در خصوص شخصیت آن امام بزرگ سوال شود، اطلاعات آ نها محدود به مسئله بیماری آن حضرت در زمان وقوع حادثه عظیم کربلا است و شناخت آنها محدود به بیماری امام زین العابدین(ع) است.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات تبلیغی امام سجاد(ع) که چهل سال بار رسالت و وظیفه عظیم انقلاب عاشورا را بر دوش داشتند، سبب شده است که در حال حاضر بسیاری از مردم جهان اسلام را با نام سرور شهیدان  امام حسین(ع) بشناسند.
حجت الاسلام دهقان افزود: امام سجاد(ع)از هیج گونه سعی و تلاشی در مسیر ترویج دین مبین اسلام و بیان احکام الهی فرو گزاری نکرد و همیشه دنباله رو راه پروردگار متعال بود.
امام جمعه شهرستان خاش جوانان باید امام زین العابدین(ع) را سرمشق و الگوی خود قرار دهند،  با بیان اینکه امام سجاد(ع) با ترغیب و تشویق جوانان به خواندن قرآن کریم آن ها را از مجالس عیاشی که در مدینه برپا می شد، جدا کردند و آن ها را در راه دین اسلام قرار دادند، به گونه ای که زمانی امام زین العابدین(ع) به مکه می رفتند هزار سوار قاری قرآن ایشان را همراهی می کردند.
 وی با تاکید بر لزوم گسترش شناخت نسبت به امام زین العابدین(ع)، اظهار کرد: به هر اندازه که نسبت به امام سجاد(ع) ارادت و محبت داریم به همان اندازه هم باید دامنه شناخت و معرفت خود را نسبت به ایشان گسترش دهیم و پیرو راه آن امام باشیم.
گفتنی است؛ در ادامه مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در وصف امام سجاد(ع) به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند و در پایان عزاداران بر سر سفره اهل بیت گرد هم آمدند.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۷۹
مرجع : تفتان ما


ارسال