پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان:
توسعه فرهنگ، ضریب امنیت جامعه را ارتقاء می دهد/ افزایش بی رویه میزان طلاق در شهرستان خاش
 
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه فرهنگ، ضریب امنیت جامعه را ارتقاء می دهد و فرهنگ عمومی هر جامعه حاکی از اندیشه و تفکرات مردم آن جامعه است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، حسین مسگرانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خاش، با بیان اینکه فرهنگ و  تمدن در هر منطقه ای  جهانی شدن آن منطقه را فراهم می کند، اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی موظف است که هدایت، نظارت و رصد ابعاد فرهنگ جامعه را با هماهنگی نهادهای عضو این شورا و همکاری مردم ساماندهی کند.
وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی هر جامعه حاکی از اندیشه و تفکرات مردم آن جامعه است، گفت: برای ارتقا و تعالی فرهنگ عمومی شهرستان حضور فعال و مستمر مردم در صحنه های مختلف فرهنگی ضروری است.
مسگرانی با بیان اینکه به زودی همایش فرهنگی با رویکرد تقویت وحدت اسلامی و انسجام ملی در شهرستان خاش برگزار می شود، تصریح کرد: برای برگزاری این همایش همکاری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی شهرستان الزامی است تا برنامه در شان و جایگاه وحدت اسلامی برگزار شود.
 
 
 
وی ادامه داد: گسترش و رواج  وحدت و همدلی و همچنین تولید و معرفی آثار بزرگ ادبی به زبان‌های مختلف و با محتوای وحدت اسلامی از جمله اهداف اصلی برگزاری این همایش است.
مسگرانی  با بیان اینکه مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر در بعد فرهنگ اسلامی تطبیق داده می شود، گفت: افرادی را که در انقلاب نقش مهمی دارند را باید ارج نهیم و همه ملت باید راه درست و تفکر اسلامی را پیش بگیرند.
وی بیان کرد: فرهنگ مهم ترین مسئله در سطح کشور از دیدگاه مقام معظم رهبری  و  بدون شک فرهنگ مهم تر از اقتصاد و به مثابه اکسیژن برای جامعه است.
 
 
 
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ایجاد سینما سیار در شهرهای مرزی از جمله برنامه های در دست پیگیری است، اذعان کرد: شورای فرهنگ عمومی از ظرفیت بسیار زیادی جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه برخوردار است.
 
* باید مهمترین دغدغه مسئولین کاهش آمار معضلات فرهنگی باشد
امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاش نیز در ادامه این نشست با تاکید بر شورای فرهنگی، اظهار کرد: باید تلاش شود تا مصوبات این شورا به طور کامل اجرا شود.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان با بیان اینکه نماز جمعه قرارگاه بصیرت و ایمان است، افزود:  این قرارگاه مبنی بر مبارزه با تهاجم فرهنگی و اجتماعی است و طبق فرمایش رهبر انقلاب "نماز جمعه قلب فرهنگی یک شهر و کانون منتظران است".
وی با بیان اینکه الگوی ایران اسلامی نهضت عاشورا است، تصریح کرد:گفتمان اربعین به مثابه بزرگترین تجمع مسلمانان، هراس به دل دشمنان می اندازد.
 
 
 
حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی با اهمیتی که در جامعه دارد، باید در جهت حفظ و ترویج فرهنگ عاشورا و اربعین پیشگام باشد، ادامه داد: فرهنگ عمومی فرصتی برای بازشناسی ارزش ها است و لذا ترویج سبک زندگی ایران اسلامی وظیفه شورای فرهنگ عمومی به شمار می رود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاش با بیان اینکه افزایش اعتیاد، ‌طلاق و خودکشی از مهمترین معضلات فرهنگی است، اذعان کرد: باید مهمترین دغدغه مسئولین کاهش آمار معضلات فرهنگی و به ویژه پرونده های ارجاعی به دستگاه قضایی و نیروری انتظامی باشد.
امام جمعه شهرستان خاش اظهار کرد: بررسی آثار فرهنگی منطبق بر سیاست ها و اجرای طرح و برنامه های اقتصادی، اجتماعی در شهرستان خاش یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی است.
گفتنی است؛ همچنین مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در سفر یک روزه خود به شهرستان خاش با جمعی از هنرمندان، خبرنگاران، شاعران محلی و کارکنان اداره ارشاد این شهرستان دیدار و به مشکلات آنان رسیدگی کرد.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۴۱
مرجع : تفتان ما


ارسال