چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
به نقل از تفتان ما، همزمان با دهه آخر ماه صفر، تعزیه‌خوانی در قالب ویژه برنامه کاروان خورشید با هدف افزایش شناخت و معرفت دینی و ترویج مناسک دینی با همکاری گروه تعزیه خوانی و بازیگران تائتر سیستان و بلوچستان در حسینیه صاحب الزمان(عج) خاش برگزار شد و در این مراسم وقایع کربلا، شهادت امام حسین(ع)، حضرت علی اکبر، مسلم، دوطفلان مسلم، حر و غیره در قالب نمایش آئینی به روی صحنه رفت. لنتهای پیام/
ولایت‌مداری جوانان کربلا، بزرگترین الگو برای نسل‌های جوان جامعه است/ برگزاری ده ها ویژه برنامه مذهبی آخر ماه صفر در مدارس خاش + تصاویر
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خاش گفت: ولایت‌مداری جوانان کربلا، بزرگترین الگو برای نسل‌های جوان جامعه است و باید جوانان سبک زندگی امام حسین (ع) را الگوی خود قرار دهند.
به گزارش عصرهامون، قاسم کوچکزایی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: باید از فرصت اربعین و ماه صفر جهت ترویج فرهنگ اسلام، تقویت آموزه های دینی و آشنایی جوانان با ترفندهای دشمنان بهره گیریم.
وی از قرائت زیارت اربعین در مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی سطح شهرستان خاش خبر داد و گفت: ویژه مراسمات سوگواری اربعین و دهه آخر ماه صفر با حضور عزاداران حسینی در مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی خاش برگزار می شود.
کوچکزایی تصریح کرد: زیارت اربعین، سخنرانی کارشناسان دینی و مذهبی، مداحی ذاکرین اهل بیت (ع)، برپایی ایستگاه های صلواتی و محفل انس با قرآن از جمله برنامه های این مراسم عزاداری است.
 
 
وی با بیان اینکه ایجاد انس و الفت بین دل‌ها کار خدا است، گفت: انسان وقتی در هنگام پیاده‌روی اربعین خود را در دریایی از جمعیت می‌بیند همه را برادران و خواهران خود می پندارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خاش اظهار کرد: تبیین اهداف و آموزه های قیام سیدالشهدا، ترویج سیره اهل بیت (ع)، آشنایی بیشتر مردم به ویژه جوانان با شخصیت والای امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) به عنوان پیام رسانان عاشورا و ارتقاء بصیرت دینی از مهمترین اهداف برگزاری مراسمات عزاداری در فضاهای آموزشی این شهرستان است.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۶۱
مرجع : تفتان ما


ارسال