سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
نخستین کشتی رول آهن در بندر چابهار پهلو گرفت
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گفت: کشتی کاربین هارمونی به عنوان نخستین کشتی محموله رول آهن از کره‌جنوبی وارد بندر چابهار شد و در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در گفت‌وگو با چهاربهاران اظهار کرد: کشتی کاربین هارمونی از کشور کره‌جنوبی به‌عنوان نخستین کشتی حامل محموله رول آهن جهت استفاده در کارخانجات تولیدی استان و محدوده صنعتی منطقه آزاد چابهار، در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
وی با اشاره به افزایش ورود کشتی های بزرگ به این بندر افزود: با پهلوگیری این کشتی و انتقال مستقیم مواد اولیه از کشور مبدأ به کارخانجات مذکور برای فرآوری و پردازش، ضمن ایجاد اشتغال، هزینه حمل و تولید محصولات این کارخانه‌ها کاهش پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: با امکانات و تجهیزات موجود در بندر چابهار تا پایان سال، علاوه بر واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات مذکور امکان صادرات محصولات تولیدی این کارخانه‌ها نیز از طریق بندر چابهار به سایر نقاط دنیا میسر شده است.
آقایی خاطرنشان کرد: با ورود نخستین محموله رول آهن به این بندر عملاً خدمات‌دهی جهت واردات کالاهای اساسی کشور از طریق بندر چابهار آغاز شده است و جریان کالا و ترافیک دریا در این بندر، استان سیستان و بلوچستان و محور شرق از مزایا و جذابیت در سرمایه‌گذاری، تحول اقتصادی و امنیت پایدار برخوردار خواهند شد.
​وی تاکید کرد: فاز اول بندر شهید بهشتی روز یکشنبه با حضور رئیس جمهور کشورمان در چابهار افتتاح می شود و رونق استان با این افتتاحیه و توسعه ترانزیت بیش از پیش می شود.
انتهای پیام/ک
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۲۸


ارسال