پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار مطرح کرد؛
ارتقاء بخش دشتیاری به شهرستان مهمترین خواسته مردم چابهار از رئیس‌جمهور
 
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار گفت: در آستانه سفر رئیس‌جمهور به چابهار یکی از مهمترین خواسته‌های مردم از عالی‌ترین مقام دولت تبدیل بخش دشتیاری به شهرستان خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با چهاربهاران اظهار کرد: با توجه به این‌ که شهرستان چابهار پایین‌ترین شاخص‌های توسعه انسانی در کشور را دارد، برای رسیدگی بهتر به مردم آن ارتقای بخش دشتیاری چابهار از بخش به شهرستان می باشد.
وی با اشاره به خشکسالی های اخیر در دشتیاری افزود: بخش دشتیاری چابهار تمامی زیرساخت‌های لازم برای شهرستان شدن را دارد و نقشی که این نقطه در توسعه سواحل مکران می‌تواند ایفا کند غیرقابل انکار است.
وی تاکید کرد: یکی دیگر از خواسته‌های مردم چابهار از رئیس جمهور، تفویظ بخشی و توجه بخشی بیشتر است است به طوری که توجه کنونی دوای درد مردمان این خطه با پایین‌ترین شاخص‌های انسانی در زمینه‌های چون بهداشت، آموزش و دسترسی به آب بهداشتی نیست و خدماتی فراتر از حالت کنونی مورد نیاز می باشد.
سعیدی چابهار را بزرگترین منطقه حاشیه‌نشین کشور عنوان کرد و ادامه داد: هرگز نمی‌توان از جایگاه ملی و فراملی بندر راهبردی چابهار سخن گفت در حالی که به گواه صاحب‌نظران حاشیه‌نشینی در چابهار چه از نظر سرعت رشد و چه از لحاظ الگوی زیست حاشیه‌نشینان، پدیده‌ای بین‌المللی است.
وی خاطرنشان‌ کرد: تسریع در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای مرز ریمدان یکی دیگر از خواسته‌های مردم چابهار از رئیس‌جمهور است چرا‌که با وجود گذشت حدود 15 ماه از رسمی‌شدن ریمدان، این مرز همچنان فاقد زیرساخت‌های لازم است و با توجه به نقش بسیاری مهمی که این مرز در اقتصاد محلی مرزنشینان و صدالبته اقتصاد ملی ایفا می‌کند، باید زیرساخت‌های آن هر چه سریعتر تکمیل شود.
انتهای پیام/ک
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۲۹


ارسال