سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد
دولت پول را بر اساس سود متعارف هر سال محاسبه کند/ بانک مرکزی به وظیفه ذاتی خود عمل نکرده است
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی به وظیفه ذاتی خود عمل نکرده است علت آن هم این است که اکثر کسانی که موسسات مالی و اعتباری داشته اند وابسته به مسئولین بوده اند.
حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه دولت باید به وظیفه قانونی خود عمل کند، اظهار کرد: اکثر موسسات مالی و اعتباری تحت پوشش بانک مرکزی بوده اند حتی اگر نبودند هم وظیفه بانک مرکزی بود که اگر موسسه مالی غیرمجاز بود آن را نظارت و از فعالیتش جلوگیری کند؛ مگر می شود یک موسسه مالی بدون مجوز شروع به فعالیت کند.
وی با بیان اینکه این موسسات مالی یا مجوز داشته یا نگرفته اند، گفت: بانک مرکزی به وظیفه ذاتی خود عمل نکرده است علت آن هم این است که اکثر کسانی که موسسات مالی و اعتباری داشته اند وابسته به مسئولین بوده اند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نگرانی مردم برای رسیدن به اصل پولشان افزود: اکنون که می گویند می خواهیم اصل پول شما را بپردازیم سود متعارف می دهند؛ یعنی بر اساس سودی که امسال دولت اعلام کرده 15 درصد این کار را انجام دهند در حالی که در سال های گذشته بانک های دولتی یا سایر بانک ها بین 20 تا 24 درصد خودشان سود می دادند که خواسته کنونی مردم این است که بر اساس هر سال نسبت به سود آن سال باید پرداخت کنند نه اینکه امسال گفتند 15 درصد از 4-3 سال گذشته را هم بر 15 درصد محاسبه کرده و اصل مال مردم را به نوعی تلف کنند.
وی خاطر نشان کرد: این مهم باعث نارضایتی چندین میلیون نفر از مردم شده که دولت باید پول را بر اساس سود متعارف هر سال محاسبه و پرداخت کند.
شهریاری در ادامه بیان کرد: برخی دستگاه ها در شان ملت شجاع، قهرمان و انقلابی ما عمل نکردند که به نظر می آید نیازمند یک بازنگری جدی در ساختارهایشان هستند تا بتوانند مشکلات مردم را حل و رضایتمندی آنان را جلب کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۶۱


ارسال