سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶
در گفت وگو با کارآفرین زاهدانی مطرح شد:
تحقق اقتصاد مقاومتی منجر به اشتغال پایدار می شود/ دولت از تولید کنندگان حمایت کند
 
یک کارآفرین موفق با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی منجر به ایجاد اشتغال می شود، گفت: مشکلاتی سد راه تولیدکنندگان وجود دارد که دولتمردان باید درجهت برطرف کردن آن اقدام کنند.
به گزارش عصرهامون، مسأله تحریم موضوع جدیدی نیست، در تمام این سالها استکبارجهانی و به ویژه آمریکا تلاش کرده اند در راستای اعمال تحریم ها، مشکلاتی برای انقلاب اسلامی به وجود آورند. نامگذاری هوشمندانه سالهای اخیر با عناوین اقتصادی توسط مقام معظم رهبری بیانگر اهمیت موضوع اقتصاد است.
علی ای حال این روزها که دشمن با اعمال تحریم های بیشتر و سنگ اندازی در فعالیت های بانکی به دنبال محدود کردن ما است اگر بخواهیم اقتصاد را با همان شیوه های قبلی اداره کنیم قطعاً دچار مشکل خواهیم شد لذا توجه به اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب بارها مورد توجه قرار گرفته است بهترین راه نجات کشور محسوب می شود که در این زمینه نیز استفاده از کالاهای داخلی واصلاح الگوی مصرف از مهمترین مواردی است که باید برای توسعه و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار داد.
در همین راستا باقری یکی از کارآفرینان موفق عرصه بلدرچین در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از مباحثی است که بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته از همین از زمانی که تاکید ایشان را در خصوص اجرایی شدن این مهم متوجه شدم جرقه ای در ذهنم ایجاد شد که در پی آن توانستم به کارهای اشتغالزا و زود بازده در این عرصه بپردازم.
وی با اشاره به سابقه 10 ساله خود در این حیطه افزود: قبلا از اینکه مشغول به فعالیت در عرصه پرورش بلدرچین شوم در کارهای ساخت و ساز وسائل کشاورزی مشغول به کار بودم که در این زمینه دستگاه هایی برای پرورش تخم و جوجه کشی بلدرچین نیز ساخته ام.
 

این کارآفرین زاهدانی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی منجر به اشتغالزایی می شود، ادامه داد: مشکلاتی سد راه تولیدکنندگان وجود دارد که دولتمردان باید درجهت برطرف کردن آن اقدام کنند.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: درصد بازپرداخت وام ها بسیار بالا است از طرفی نیز با توجه به اینکه بازار خرید و فروش مناسبی وجود ندارد دولت باید از تولیدکنندگان حمایت کند تا آنان انگیزه ادامه کار و فعالیت داشته باشند.
باقری با بیان اینکه در استان پهناور سیستان وبلوچستان باید از ظرفیت های مرز بهره برداری کرد، افزود: اگر جوانان در حوزه مشاغل زودبازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند، بدون تردید علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد، در مسیر خودکفایی شخصی نیز موفق خواهند بود .
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۹۸


ارسال