يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ,29 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان خبر داد؛
کسب رتبه دوم کشوری تیم سراوان در جشنواره ملی" حرکت و برکت" یزد/ استقبال بی نظیر دختران و زنان کشور از غرفه حنا سیستان و بلوچستان+ تصویر
 
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان سراوان گفت: اعضای تیم هیئت بازی های بومی و محلی سراوان که‌ به نمایندگی از سراوان عازم جشنواره ملی "حرکت و برکت" یزد شده بود، در بخش پخت نان و غذای محلی رتبه دوم کشور را کسب کرد.
به گزارش عصرهامون؛ مراد شیخ زاده در گفت و گو با شستون اظهار کرد: هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان سراوان که به‌ جشنواره ملی "حرکت و برکت" استان‌ یزد اعزام شده بود، مفتخر به کسب رتبه شد.
وی افزود: تیم‌ سراوان که به‌ نمایندگی از استان‌ سیستان و بلوچستان عازم این جشنواره شده بود، مقام دوم کشور را بین ۱۹ استان در بخش پخت نان و غذای محلی را از آن خود کرد.
 
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان یادآور شد: جعفری رئیس فدراسیون هیئت و همچنین توریست های خارجی برای پذیرایی در غرفه هیئت بومی محلی سیستان و بلوچستان که بانوان عزیز و زحمتکش سراوان بودند، حضور یافتند و از لذیذترین غذاهای بومی این استان که دستپخت شیرزنان بلوچ است، تناول کردند.
شیخ زاده گفت: غرفه استان به قدری شلوغ بود که تمامی غرفه ها در حال جمع آوری و آمادگی جهت مراسم اختتامیه بودند، اما اعضای تیم شهرستان همچنان مشغول پخت و پذیرایی از هموطنان عزیز بودند.
 
وی با اشاره به استقبال بی نظیر هموطنان از غرفه سیستان و بلوچستان در بین ۱۹ استان کشور، خاطر نشان کرد:  همچنین استقبال زنان و دختران برای حنا زدن در غرفه استان سیستان و بلوچستان و حضور توریست های خارجی از غرفه صنایع دستی استان نیز بسیار چشمگیر بود.
 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۴۸۹


ارسال