جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
با هدف آشنایی نسل جوان با فضای حماسی و روحانی جبهه ها؛
اعزام سالانه 5 هزار دانش آموز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس/ اردوهای راهیان نور گامی در جهت ترویج فرهنگ ایثار وشهادت
 
سالانه حدود 5 هزار دانش آموز متوسطه دختر و پسر از سیستان وبلوچستان برای تجدید پیمان با آرمان های شهدا راهی سرزمین های نور تحت عنوان کاروان های راهیان نور می شوند.
به گزارش عصرهامون، سفر به مناطق جنگی و جنوب کشور یا همان سرزمین های نور یکی از سفرهای معنوی است که سبب جلای نفس و روح می شود و برای رفتن به این سفر باید با سر و دل عزم سفر کنی و عازم سرزمین لاله های گلگون شوی.
امروزه شلمچه سرزمینی است که قداست زمین را بر افلاکیان نمایان می‌کند. این سرزمین روزی شاهد ایثار و ازخود گذشتگی‌هایی بوده است که خاک را به کیمیا بدل می‌کند و به مقام انسان شرافت می‌بخشد و مقام انسان را از نیستان و فراموشی که در ریشه خود دارد به اوج عبودیت و بندگی رهنمون می‌شود.
حماسه شلمچه صرفا یک واقعه در تاریخ پر افتخار این سرزمین نیست جلوه عبودیت خداپرستان همیشگی این سرزمین است در برابر متجاوزان و بداندیشان و منظومه ای بی انتهاست از دفتر بی پایان سربلندی و افتخار ملت مسلمان و خداجوی ایران اسلامی.
این سرزمین ها خلاصه عشق، شهادت، ایثارگری و معرفت و قطعه ای از بهشتی هستند که یادگاران دوران جنگ در گوشه گوشه آن آرمیده اند. سرزمین نور،سرزمین  بصیرت ها و رشادت و مقاومت هایی است
که با تمام زیبایی ها و خاکهای سرخش بوی رشادت و عطر دلنواز شهادت را می دهند که هر فردی به  آنها سفر می کند حال و هوای دیگر پیدا می کند.  
اردوی راهیان نور سفر به سرزمین عشق و نور است، سرزمینی که بابت هر یک وجب آن خون پرداخت شده است.
 
اعزام سالانه5 هزار دانش آموز متوسطه به سرزمین راهیان نور
سرگلزایی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پروش سیستان وبلوچستان در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: هر سال قریب به پنج هزار دانش آموز پسر و دختر و همکاران فرهنگی این استان در چندین مرحله به مناطق عملیاتی بازمانده از دوران دفاع مقدس اعزام می شوند.
وی هدف از اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور را آشنایی نسل جوان با فضای حماسی و روحانی جبهه ها عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تجدید میثاق با شهدا و ایثارگران، مقابله با جنگ نرم، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس از دیگر اهداف اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس است.
 
خبرنگار: نجمه خسروپرست
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۶۵۸


ارسال