پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
در سال حمایت از کالای ایرانی؛
اشتغالزایی برای جوانان با پرورش گاوشیری در نیمروز
 
یک کارآفرین موفق نیمروزی در سال حمایت از کالای ایرانی توانسته علاوه بر ایجاد اشتغالزایی و تولید محصولات بومی سالانه ۲۱ میلیون تومان از فروش فرآورده های لبنی و گوشت کسب درآمد کند.
به گزارش عصرهامون، دامداری و دامپروری از جمله عرصه هایی است که از یک طرف با سلامت مردم ارتباط تنگاتنگ دارد و از سوی دیگر به دلیل سهم ویژه محصولات لبنی دامی در سبد غذایی خانوارها، بستر مناسبی برای کارآفرینی است.
در این راستا حمایت از دامداران با خرید محصولات تولیدی آنها نظیر کشک، پنیر، شیر، دوغ و غیره می تواند علاوه بر تضمین سلامت جامعه، موجب رونق دامداری ها، دامپروری ها و در نهایت اشتغالزایی شود.
پرویز پودینه بحری یکی از مددجویان موفق طرح خودکفایی و اشتغال زایی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: در حال حاضر پرورش دهنده ۲۰ گاو و گوساله گوشتی در شهرستان نیمروز هستم.
وی در خصوص نحوه ورودش به عرصه گاوداری گفت: از آنجایی که شغل پدرم گاوداری بود و من هم به این شغل علاقمند بودم پس از فوت پدرم مشغول تحصیل با کسب مهارت های ورود به بازار کار شدم، ابتدا مشغول صیادی اما سپس خیلی علاقه  داشتم به حرفه اجداد خود یعنی تولید کننده گوشت بپردازم؛ بر این اساس با مراجعه به کمیته امداد و مشاوره در زمینه وام خودکفایی از تسهیلات استفاده و در طرح خود موفق شدم.
 

وی حداقل سرمایه شروع کار را ۱۵ میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد، ۵۵ میلیون تومان آورده خود عنوان کرد و افزد: سرمایه فعلی طرح ۸۰ میلیون تومان است که از درآمد خود راضی هستم به طوری که با این درآمد کمک خرج مایحتاج مادر و خانواده خود هستم.
این مددجوی موفق تلاش و پشتکار، توکل برخدا و حمایت های این نهاد را عامل موفقیت خود دانست و ادامه داد: شروع کارم با سه گاو بود اما با توسعه کارم در گاوداری و افزایش تعداد گاوها توانستم زمینه اشتغالزایی را برای پنج نفر دیگر فراهم کنم که سه نیروی کار فرزندانم هستند و دو نفر دیگر از جوان جویای کار بومی نیمروز می باشند.
وی تصریح کرد: هم اکنون کار پرورش گاو شیری را در دو نوبت صبح و عصر انجام می دهیم، در همین راستا علاوه بر فروش شیرهای گاوها اقدام به تولید پنیر، روغن و کشک کرده و کسب درآمد می کنیم.
 

 
وی در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: هم اکنون وضعیت گاوداری موجب شد در روز ۵۰ کیلو شیر تولید شود که این شیر را کارخانه شیر خریداری می کند.
این کارآفرین ادامه داد: فرآورده های دامی علاوه بر تامین نیاز شهروندان نیمروزی با همکاری کارخانه های تولید لبنیات به شهرستان های مجاور صادر می شود.
پودینه گفت: دولت باید به جوان‌ها کمک کند البته با تلاش، همت، توکل برخدا می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و در مسیر موفقیت گام برداشت.
گفتنی است که این کارآفرین موفق در سال حمایت از کالای ایرانی علاوه بر ایجاد اشتغالزایی و تولید محصولات بومی سالانه ۲۱ میلیون تومان از فروش فرآورده های لبنی و گوشت کسب درآمد کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۴۲۶


ارسال