جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
با اجرای سيستم نوين آبياری در سیستان وبلوچستان؛
238 ميليون مترمكعب آب صرفه جویی شد
 
مدير آب‌وخاک وامور فنی مهندسی سازمان جهاد كشاورزی سیستان وبلوچستان از صرفه جویی 238 ميليون مترمكعب آب با اجرای سيستم نوين آبياری در استان خبر داد.
محمدحسن يادگار زايی در گفت وگو با عصرهامون، در خصوص جزئیات خبر فوق اظهار کرد: در شرایطی که سیستان وبلوچستان با مشكلات كم‌آبی و خشک سالی های 20 ساله روبرو است اجرای سامانه‌های آبياری نوين گامی مؤثر برای مصرف بهينه آب در بخش كشاورزی است.
وی با اشاره به اجرای طرح سیستم آبیاری نوین د راستان گفت: تاكنون برای 33 هزار هكتار از اراضی استان سيستم آبياری نوين اجرا شده است، همچنین5 هزار و400هكتار سيستم آبياری تحت‌فشار در دست اجرا می باشد.
این مسئول در تکمیل مطلب فوق ميزان آب مصرفی در بخش كشاورزی استان را دو میلياردو 300 ميليون مترمكعب اعلام كرد و افزود: با اجرای سيستم نوين آبياری در اراضی سيستان و بلوچستان، زمينه صرفه‌جويی 238 ميليون مترمكعب آب فراهم‌شده است.
وی با اشاره به اجرای 120 هزار هكتار آبياری نوين آينده در سطح اراضی استان گفت: پيش‌بينی می‌شود ميزان صرفه‌جويی آب در بخش كشاورزی استان به 865 ميليون مترمكعب برسد.
مدير آب‌وخاک وامور فنی مهندسی سازمان جهاد كشاورزی استان در پایان بیان کرد: در حال حاضر260هزار هكتار از زمين‌هاي كشاورزي سيستان و بلوچستان زير كشت محصولات باغی و زراعی قرارداد.
به گزارش عصرهامون صرفه‌جویی در مصرف آب و هزینه‌ها، افزایش راندمان آبیاری، کنترل فرسایش خاک، کاهش آفات و بیماری‌ها و سهولت در انجام عملیات زراعی از جمله مزایای آبیاری به روش نوین است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۷۷۱


ارسال