شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:
رسانه ها تصویری شفاف از استان منتشر کنند/ پرسش درباره "رضاشاه" سخت ترین سئوالی بود که از بنده پرسیده شد
 
نماینده ولی فقیه در استان گفت: رسانه ها باید نسبت به رفع تصورات غلط درباره سیستان وبلوچستان تلاش کنند و تصویر واقعی و شفاف استان را منتشر کنند.
به گزارش عصرهامون، به مناسبت 17 مردادماه و روز خبرنگار؛ 3 سئوال هماهنگ را از برخی مسئولان استان پرسیدیم. اولین سئوالی که از تمامی آنها پرسیده شد این بود که اگر شما خبرنگار بودید تمایل داشتید درباره چه سوژه ای مطلب بنویسید و گزارش تهیه کنید.
سئوال دوم نیز مربوط به علاقه مندی آنها در یکی از سرویس های خبری بود و در نهایت سخت ترین سئوالی که یک خبرنگار از آنها پرسیده بود را جویا شدیم.
این سه سئوال هماهنگ را ابتدا از نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان پرسیدیم که وی ضمن تبریک 17مرداد ماه و روز خبرنگار اظهار کرد: بنده اگر خبرنگار بودم سعی می کردم تصویری روشن و شفاف از استان سیستان وبلوچستان به دنیا مخابره کنم چون متاسفانه از این استان همیشه تصویری نادرست در بیرون مخابره شده است و تلاشم بر این بود تا این موضوع را مرتفع کنم.
آیت الله سلیمانی افزود: به عنوان نمونه در سیستان وبلوچستان الحمدلله روحیه از خودگذشتگی و ایثار بی نظیر است. خصوصاً در آنجایی که اگر پای قتلی در میان باشد و خانواده قاتل روی فرش منزل مقتول بنشینند به احترام این میزبانی و حرمت مهمان نوازی، از حق و حقوق خود گذشت می کنند و یا در استان ما غیرتمندی نسبت به نوامیس بسیار بالا است که نکته بسیار مثبت و زیبایی است و ارزش دارد تا این ارزشها نشر عمومی داده شود.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: اینکه به فضل الهی شیعه و سنی در کنار هم روحیه وحدت داشته و معاشرت برادرانه دارند و با کمترین امکانات زندگی میسازند، اهل طمع و حرص و زیاده خواهی نیستند و اینکه در همه عرصه های انتخابات بالاترین رقم حضور را از خود به نمایش می گذارند از ویژگی های بارز مردم سیستان وبلوچستان است و میطلبد که اصحاب رسانه آنها را به خوبی منعکس کنند.
نماینده ولی فقیه در استان درباره سئوال دوم نیز گفت: تردیدی نیست که همه سرویس های خبری در رسانه ها دارای ارزش و جایگاه خاص خود است اما امروز با توجه به شرایط روز جامعه و معیشت نامناسب مردم، اگر روزی بنده خبرنگار می شدم فعالیت در سرویس اقتصادی را انتخاب می کردم چرا که در این حوزه به نظر بنده انعکاس مسائل اقتصادی چه مثبت و چه منفی خدمت به نظام و کمک به زندگی مردم محسوب می شود.
وی در پاسخ به این سئوال که سخت ترین سئوالی که یک خبرنگار از شما پرسیده است جواب جالبی داد و گفت: رضا شاه! پرسش درباره رضا شاه سخت ترین سئوالی بود که از بنده پرسیده شد و بنده در پاسخ گفتم: در برقراری امنیت کشور مَرد بود، در انجام خدمات عمومی مَرد بود، در مبارزه با مذهب نامرد بود، در کشف حجاب نامرد بود، در اتحاد لباس نامرد بود و در مبارزه با روحانیت هم نامرد بود.
وی ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار درباره پایگاه خبری عصرهامون نیز گفت: پیگیری مطالب این پایگاه خبری مطمئن که مطالب استان را منتشر می کند یک وظیفه است و الحمدلله پرسنل این پایگاه خبری سعی می کنند به روز باشند، اخبار سوخته نشر ندهند و از انعکاس مطالب هیجانی منفی خودداری می کنند که البته انتشار اخبار آرامش بخش را در سرلوحه کار خود قرار داده و در این زمینه نیز موفق بوده اند.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۰۷۲


ارسال