چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
شرکت تیم پنچاک سیلات شهرستان زابل در مسابقات انتخابی تیم ملی
 
رئیس انجمن پنچاک سیلات سیستان و بلوچستان از شرکت تیم پنچاک سیلات شهرستان زابل به نمایندگی از استان در انتخابی تیم ملی این رشته خبر داد.
مهدی بزی اله ری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه هنر رزمی پنچاک سیلات یک رشته رزمی مالایی است که در کشور های اندونزی، مالزی، هند و تایلند به عنوان یک ورزش بومی و محلی از طرفداران بی شماری برخوردار است، اظهار کرد: پنچاک سیلات در سال های اخیر به یکی از پر طرفدار ترین رشته ها در کشور های اسلامی تبدیل شده به گونه ای که به عنوان ورزش اول جهان اسلام نیز مطرح است.
به گفته وی، گسترش این رشته ورزشی منجر شد تا در مسابقات جهانی 19 کشور و در مسابقات بازی های آسیایی جاکارتا 16 تیم از کشور های آسیایی در این رشته شرکت کنند که این نشان از محبوبیت خوب این رشته در کشور های مختلف دارد.
رئیس انجمن پنچاک سیلات استان با اشاره به استقبال خوب ورزشکاران سیستان و بلوچستان از این رشته رزمی افزود: با توجه به اشتراکات فرهنگی و دینی این استان با کشور اندونزی و هند به عنوان مبدا این رشته رزمی استقبال خوبی از طرف جوانان از این رشته صورت گرفته، به گونه ای که مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی پنچاک سیلات جمهوری اسلامی ایران در رده سنی بزرگسالان برای اعزام به مسابقات جهانی سنگاپور که با مجوز رسمی شورای برون مرزی فدراسیون ورزش های رزمی در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
وی در ادامه به استعداد خوب سیلات کاران سیستانی اشاره کرد و گفت: ورزشکاران با توجه به نوپا بودن این رشته در استان از آمادگی خوبی برخوردارند و تیم انجمن پنچاک سیلات این شهرستان به نمایندگی از سیستان و بلوچستان در این دوره از مسابقات شرکت خواهد کرد.
بزی بیان کرد: این تیم جهت موفقیت و کسب افتخار برای سرزمین اسطوره خیز سیستان و بلوچستان به حمایت های مادی و معنوی همه اقشار بالاخص مسئولین دلسوز این استان و خصوصا شهرستان زابل نیاز دارد تا در سایه همدلی و هم صدایی بتواند یک بار دیگر نام این استان را در ورزش های رزمی بلند آوازه کند.
وی ابراز امیدواری کرد: تیم های بزرگسالان پنچاک سیلات شهرستان زابل در دو بخش آقایان و بانوان با تمرینات خوب و منظمی که پشت سر گذاشته اند بتوانند در اولین دوره ای که در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی خوش بدرخشند و حداقل در هر بخش یک نفر را به تیم ملی معرفی کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۸۷


ارسال