چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ,22 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
از ابتدای امسال تاکنون؛
2376هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد
 
معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 376هکتار از اراضی ملی رفع تصوف و به انفال عمومی بازگردانده شد.
به گزارش عصرهامون، مصطفی دلخوش در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: دو هزار و 376هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف شده،در راستای حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و اجرای حکم صادره از سوی محاکم قضایی و اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ حفاظت و بهره‌برداری مبنی بر رفع تصرف از زمین‌های ملی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری مستمر مأموران انتظامی و مراجع قضایی، از ابتدای امسال تاکنون رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شده است.
وی ادامه داد: ارزش ریالی این میزان از اراضی بالغ 559 میلیارد ریال بوده است.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در رفع تصرفات افراد سودجو با بهره گیری از نا آگاهی مردم، اقدام به فروش اراضی دولتی به مردم می کنند و این در صورتی است که مردم باید قبل از خرید هر گونه زمین، از مراجع قانونی وضعیت زمین مربوطه را جویا شوند تا در آنیده با مشکلی مواجه نشوند.
دلخوش اضافه کرد: طی این مدت 80 فقره پرونده تخریب و تصرف (ماده 55 قانون حفاظت از جنگلها و مراتع) با سطحی بالغ بر 804 هکتار تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.
وی تاکید کرد: در این مدت و در روند اجرای احکام قضایی 71 فقره تصرف زمین با سطحی معادل دو هزار و 258هکتار و 400متر خلع ید شده است.
وی گفت: در 8ماه اول امسال از 31فقره تصرف اراضی ملی در سطح 117هکتار و 500متر نیز براساس تبصره یک ماده 55قانون حفاظت از جنگلها و مراتع نیز جلوگیری و رفع تجاوز صورت گرفته است.
این مسئول با تأکید بر حراست از عرصه های ملی و منابع طبیعی افزود: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص، این اداره کل با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی از هر شخص حقیقی و حقوقی می باشد تا این ثروت های خدادادی را برای نسل های آینده حفظ شود.
وی گفت: مردم می توانند هرگونه آتش سوزی و تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی را از طریق تماس به شماره 1504« امداد جنگل و مرتع» اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین و متجاوزین برخورد قانونی انجام شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۲۹۴


ارسال