شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۸
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
هندی ها تنها یک اسکله از بندر شهید بهشتی چابهار را اجاره کرده اند/ تخلیه و بارگیری بار به افغانستان از راه ریل انجام می شود
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: هندی ها یک اسکه از ۶ اسکله بندر شهید بهشتی چابهار را اجاره کرده که اجاره سالیانه خود را به حساب سازمان بنادر و دریانوردی کشور واریز می کنند.
بهروز آقایی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به انتشار خبرهایی در فضای مجازی مبنی بر واگذاری بندر چابهار به هندی ها اظهار کرد: هندی ها یک اسکه از ۶ اسکله بندر شهید بهشتی چابهار را اجاره کرده اند.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: کار تخلیه و بارگیری از کشتی به اسکله و از اسکله به کشتی توسط شرکت ایرانی که با هندی ها کار می کند، انجام می شود و در حقیقت هندی ها کار مارکتینگ و بازاریابی را در سطح بین المللی در بندر چابهار انجام خواهند داد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی با اشاره به این مطلب که هندی ها اجاره سالیانه خود را به حساب سازمان بنادر و دریانوردی کشور واریز می کنند، افزود: چابهار باعث گسترده شدن روابط دوجانبه هند با ایران به عنوان یک تامین کننده بزرگ نفت خواهد شد.

به گفته این مسئول، تعهد هند برای انجام به موقع و کامل وعده های خود برای تبدیل شدن بندر چابهار به مرکز حمل و نقل و تجارت منطقه ای بسیار اهمیت دارد و ترغیب شرکت های افغانستانی برای استفاده از این مسیر نیز حائز اهمیت است.

آقایی ادامه داد: بندر چابهار از تحریم های آمریکا علیه ایران معافیت دریافت کرده است، همچنین با سرمایه گذاری در چابهار و با توجه به اینکه تمام منافع رقابتی از چابهار عبور می کنند، هند به خوبی توانسته است جایگاه خود را در شبکه ارتباطات پیچیده این منطقه حفظ کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان در ادامه با بیان اینکه تخلیه و بارگیری بار به افغانستان در آینده از راه ریل خواهد بود، خاطر نشان کرد: تا دو سال آینده که خط راه آهن چابهار به زاهدان به بهره برداری می رسد ترانزیت به صورت جاده ای انجام خواهد شد.

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۹۵۲


ارسال