دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
مدیرکل شیلات:
اشتغالزایی 124 هزار نفره، موهبت ویژه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در بخش شیلات فرد بیکار وجود ندارد و تمامی صیادان مشغول به فعالیت هستند، گفت: در حال حاضر بیش از 124 هزار نفر در بخش های صید، فرآوری و شیلات مشغول به فعالیت هستند.
به گزارش عصرهامون، مکران سرزمینی ساحلی در جنوب شرق ایران است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب یکی از گنج های پنهان به شمار می رود.

سرزمینی که می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت محور شرق کشور باشد و منطقه را متحول کند چرا که دسترسی به آبهای آزاد یکی از برترین مزیت هایی است که در این مکان قرار دارد و این نعمت خدادادی منجر شده تا چابهار به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب به عنوان یکی از بهترین مناطق راهبردی و بهینه ترین نقطه برای ارتباط و اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا محسوب شود.

سواحلی که علی رغم ارتباط سه قاره به یکدیگر ظرفیت های بی نظیر و منحصر به فردی در زمینه های اقتصادی، ترانزیتی، کشاورزی، شیلاتی و گردشگری و اشتغالزایی فراهم کرده است.

 هدایت الله میرمرادزهی، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان در خصوص اشتغالزایی ایجاد شده از طریق این ظرفیت در منطقه به خبرنگار عصرهامون گفت: به حول قوه الهی در بخش شیلات فرد بیکار وجود ندارد و تمامی صیادان مشغول به فعالیت هستند.
 
به گفته این مسئول، در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر در دریا مشغول به کار بوده و از این طریق امرار معاش می کنند.

میرمرادزهی در تکمیل مطلب فوق به اشتغالزایی13هزار نفر در بخش کنسرو جات و فرآوری ها در چابهار اشاره کرد و افزود: 11 هزار نفر هم در بخش کشت های میگو و پرورش آبزیان در قفس مشغول به کار هستند.

مدیرکل شیلات استان در پایان خاطر نشان کرد: اگر اعتبارات بخش شیلات به خوبی تخصیص یابد و زیرساخت ها فراهم شود تا سقف 300 هزار نفر در سند چشم انداز در ظرفیت شیلات فرصت اشتغال برای مردم پیش بینی شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۵۳


ارسال