دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
فعالیت 15 کشتارگاه دام و طیور در سیستان وبلوچستان
 
مدیر کل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از وجود 19 کشتارگاه موجود در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد 15 کشتارگاه فعال هستند که نیازهای گوشت مرغ و دام را تامین می‌کنند.
مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به فعالیت 19 کشتارگاه دام و طیور در استان اظهار کرد: هم اکنون از 15 کشتارگاه موجود در استان 12 مجموعه فعال و سه مورد غیرفعال است، همچنین از چهار کشتارگاه طیور نیز سه کشتارگاه فعال و یک مورد غیرفعال در سطح استان وجود دارد.

به گفته وی، دام و طیور موجود در کشتارگاه های استان شامل بز، شتر، شتر مرغ، گاو، گوسفند و مرغ پرورش صنعتی می باشد که در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و 881 بز به وزن 40 هزار و 852 کیلو در کشتارگاه های موجود استان ذبح و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

این مسئول در تکمیل مطلب فوق در خصوص تعداد کشتار انجام شده در کشتارگاه های فعال سطح استان گفت: در این زمینه تاکنون 4 هزار و 681 نفر شتر به وزن بیش از دو میلیون و 200 کیلوگرم، پنج شتر مرغ به وزن 550 کیلو گرم، 12 هزار و 321 راس گاو، هزار و 919 راس گوسفند و 333 هزار و 710 مرغ پرورش صنعتی در استان ذبح و وارد بازار مصرف شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان در ادامه بیان کرد: تمامی مراحل قبل از کشتار، ذبح دام و بازرسی های پس از کشتار توسط کارشناسان بهداشت دامپزشکی و ناظران ذبح شرعی مستقر در کشتارگاه های دام انجام می شود به گونه ای که در پایان با درج لیبل و ممهور کردن لاشه ها به مهر دامپزشکی، سلامت گوشت تولیدی تایید می شود.

حسینی در پایان به تامین سلامت و بهداشت دام از طریق اجرای برنامه های پیشگیری و مبارزه علیه بیماری های دامی اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر غیر بومی دامی شایع در استان و کشورهای همجوار، شناسایی مناطق آلوده و کانون ها بیماری ها از مهمترین وظایف حوزه دامپزشکی به شمار می رود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۸۱


ارسال