دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت:مراکز آموزش از راه دور، نسخه این استان پهناور و فرصتی خوب برای افرادی است که امکان حضور سرکلاس درس را ندارند.
علیرضا نخعی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه سیستان وبلوچستان، استانی خاص با پراکندگی جمعیت بیش از حد، وسعت زیاد و کثرت سکونتگاه ها است که این عوامل باعث خلل در ارائه هرگونه خدمات مطلوبی می شود، اظهار کرد: وسعت این استان 190هزار کیلومتر مربع می باشد و قریب به 9 هزار و 200 پارچه روستا و سکونتگاه در آن وجود دارد که 6 هزار از این تعداد زیر 20 خانوار جمعیت دارد.
 
جابجایی 50 هزار دانش آموز با سرویس روستا محوری
به گفته وی، این وسعت و پراکندگی باعث فاصله زیاد بین مدارس موجود شده به گونه ای که بر اساس نرم کشوری باید 5 هزار مدرسه در این استان دایر باشد اما هم اکنون بیش از 7 هزار مدرسه در اقصی نقاط استان وجود دارد که علت ایجاد دو هزار مدرسه بیشتراز نرم کشوری به خاطر فاصله دور و عدم تردد آسان دانش آموزان است که با وجود احداث این میزان مدرسه باز هم متوسط فاصله مدارس نسبت به همدیگر حدود 30 کیلومتر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: در این راستا حدود 50 هزار دانش آموز با سرویس جابجا می شوند که در این خصوص اقدام به راه اندازی سرویس روستا مرکزی در استان کرده ایم.
 
آموزش از راه دور روشی نوین در نظام تعلیم و تربیت
این مسئول از دایر بودن 180 مدرسه شبانه روزی در استان برای دسترسی آسان به مدرسه و افزایش سوادآموزی خبر داد و افزود: مراکز آموزش از راه دور، نسخه استان پهناور سیستان وبلوچستان است که مجموعا از این تدابیر برای اهمیت به مسئله سوادآموزی استفاده شده چرا که این مراکز فرصتی خوب برای افرادی است که امکان حضور سرکلاس را ندارند و به دنبال ادامه تحصیل هستند.  
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۷۱۸


ارسال