دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان عنوان کردند؛
خون شیعه و سنی مزدوران استکبار را رسوا کرد/حادثه تروریستی نیکشهر نشان دهنده خوی حیوانی گروهک های معاند بود
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر محکومیت حادثه تروریستی نیکشهر، این اقدام غیر انسانی را نشان دهنده خوی حیوانی اعضای گروهک های تروریستی دانستند.
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با محکوم کردن حادثه تروریستی روز گذشته در شهرستان نیکشهر، اظهار کرد: تروریست های منافق با این گونه اقدامات می‌خواهند در دل ملت ایران هراس انداخته و منطقه را ناامن نشان دهند اما همیشه در برابر قدرت ایمان و بصیرت این مردم شکست خورده و نمی توانند به خواسته های شیطانی خود برسند.

وی افزود: مزدوران خودفروخته استکبار جهانی هیچ گاه نخواهند توانست در صفوف بهم پیوسته مردم ایران رخنه کنند و این گونه اقدامات آنان تنها موجب بدنامی این افراد بی دین خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه ریختن خون مسلمانان حرام شرعی است، بیان کرد: کسی که به راحتی دست به چنین جنایتی می زند نه تنها مسلمان نیست بلکه حتی نمی توان این افراد را انسان دانست.

وی ادامه داد: بار دیگر خون شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان بهم آمیخت تا فریاد مظلومیت مردم این دیار به گوش جهانیان برسد و تروریست ها  اربابان غربی عربی آنان بیش از پیش رسوا شوند.

رسولی زاده با بیان این مطلب که این افراد به هیچ عنوان حامی قوم بلوچ و اهل سنت نیستند، تصریح کرد: تروریست های معاند نه تنها مدافع اهل سنت و قوم بلوچ نیستند بلکه با این اقدامات نشان داده اند که شیعه و اهل سنت برایشان فرقی نداشته و برای رسیدن به اهداف شوم خود از ریختن خون هیچ مسلمانی ترسی ندارند.
 
ریختن خون مسلمانان حرام شرعی است
مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با محکوم کردن حادثه تروریستی نیکشهر، گفت: هر گونه اقدام تروریستی و ضد امنیتی از نظر اهل سنت محکوم بوده و با توجه به آیات قرآن کسی که خون مسلمانی را بر زمین بریزد از دایره اسلام خارج می شود.

وی خاطرنشان کرد: به شهادت رسانده انسان های بیگناه و ریختن خون شیعه و سنی بر زمین تنها از کفار بر می آید و همین موضوع نیز نشان دهنده کفر گروهک های تروریستی است.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با تاکید بر اینکه استکبار جهانی با استفاده از مزدوران خودفروخته به دنبال ناامن جلوه دادن کشور است، بیان کرد: این افراد خود فروخته تحت فرمان اربابان شیطانی خود تنها به دنبال ناامن جلوه دادن کشور در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران هستند.

وی ادامه داد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی که توان مقابله با ما را نداشته و نمی توانند اقدامات بی نظیر این انقلاب شکوهمند را انکار کنند با این گونه اقدامات کور به دنبال منحرف کردن ذهن مردم و انتقام گیری از این ملت همیشه در صحنه هستند.
 
تروریست ها اجیر شدگان استکبار جهانی هستند
مولوی راشد آسکانی هم در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با محکوم کردن حادثه تروریستی صبح دیروز در نیکشهر، این اقدام را حاصل دشمنی دیرینه استکبار با ملت ایران دانست و گفت: دشمنان کور دل نظام مقدس اسلامی ایران با خیال خام خود تصور می کنند که با چنین اقداماتی می توانند به این ملت ضربه زده و بین اقوام مختلف تفرقه افکنی کنند.

وی اذعان کرد: استکبار جهانی هیچ گاه دست از دشمنی با ملت ایران بر نخواهد داشت و با اجیر کردن چنین انسان های خودفروخته و بی دینی به دنبال انتقام گیری از انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران هستند.

امام جمعه اهل سنت حبیبیه با تاکید بر اینکه کشتن مسلمین حرام شرعی است، گفت: هیچ انسان آزاده و مسلمان واقعی چنین اقدامی را تایید نکرده و تنها افرادی از چنین اقداماتی شادمان می شوند که خود همچون این افراد معاند شرف و دینش را به فروش رسانده باشد.

وی ادامه داد: حرف حمایت از حق اهل سنت دروغی بزرگ است چرا که اولا اهل سنت در ایران همچون دیگر ادیان و مذاهب از حقوقی یکسان برخوردار بوده و مشکلی ندارند که کسی بخواهد به عنوان وکیل وصی از حقوقشان حمایت کند و ریختن خون شیعه و اهل سنت در اقدامات تروریستی این معاندین و کفار دلیل دیگری بر کفر آنان است چرا که هیچ توجهی به ریختن خون زن و کودک و هر قوم و مذهبی ندارند.

آسکانی با بیان این مطلب که ملت ایران از اقدامات تروریستی هراس ندارند، تصریح کرد: این ملت شهادت را برای خود افتخاری بزرگ می دانند و از چنین اقدامات بزدلانه ای هیچ هراسی ندارند، مردم ایران تا پای جان پای انقلاب خود ایستادگی کرده و اجازه نمی دهند دشمنان به کشورشان وارد شده و بخواهند برای آنان تصمیم بگیرند.

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۳۲۹
مرجع : عصرهامون


ارسال