پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
کارشناس مسائل سیاسی و منطقه ای:
گام دوم انقلاب نقشه راه مردم و مسئولان/ دیپلماسی جمهوری اسلامی سرشار از عزت ملی است
 
کارشناس مسائل سیاسی و منطقه ای گفت: بیانیه گام دوم انقلاب را باید یک چراغ راه و سند چشم انداز جمهوری اسلامی برای آینده دانست.
به گزارش عصرهامون ؛ امیر رجایی در گفت و گو با خبرنگار پهره اظهار کرد: دیپلمات های ما قبل از پیروزی انقلاب به هیچ عنوان مستقل نبوده و سرسپرده غرب بودند اما پس از پیروزی انقلاب این خط فکری تغییر کرد و تا حد زیادی از دیپلمات های سیاسی کشور به استقلال فکری و عملی رسیدند.

این کارشناس مسائل سیاسی با توجه به گفتمان انقلاب اسلامی بیان کرد: قبل از انقلاب 57 ما فرهنگ پذیر بودیم ولی هم اکنون در حال صدور گفتمان و فرهنگ انقلاب اسلامی به سرتاسر دنیا هستیم و وقتی می بینیم در امریکای جنوبی نیز بحث صحبت های رهبر انقلاب می باشد در می یابیم که  تا بیخ گوش سران امریکایی نیز نفوذ کرده است.
 
وی با اشاره به الگوگیری کشورهای اسلامی از مدل انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: در سالهای اخیر کشورهای مسلمان منطقه مدلی از انقلاب اسلامی را در کشور خود اجرا کردند که به نوعی بیداری اسلامی در منطقه جریان پیدا کرد و برخی از کشورها توانستند این مدل را خوب اجرا کرده و خود را از زیر بار استبداد نجات دهند اما انقلاب برخی نیز مانند مصر منحرف شد و نتوانستند به خوبی آن را اجرایی کنند.
 
رجایی تصریح کرد: سیاست های آمریکا و اسرائیل در منطقه زمین گیر شده و اینکه رئیس جمهور امریکا به صورت مخفیانه وارد عراق می شود نشان دهنده شکست مفتضحانه سیاست های آنها در منطقه است.
 
این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: حضور قدرتمندانه سیاسی ایران در منطقه و سخنرانی های رهبری توانسته جلوی یاوه گویی های سران آمریکا، اسرائیل و عربستان را در منطقه بگیرد.
 
این کارشناس مسائل سیاسی و منطقه ای در پایان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب بیان کرد: این بیانیه برای افرادی است که شرایط قبل از انقلاب را ندیده و درک نکرده اند و نمیدانند در این چهل سالی که از عمر انقلاب می گذرد چه اتفاقاتی برای کشور و نظام افتاده است و به گونه ای می توان این بیانیه را یک چراغ راه و سند چشم انداز جمهوری اسلامی برای آینده دانست.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۹۳۱


ارسال