چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ,22 January 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
دادستان زاهدان در گفتگو با عصرهامون؛
دستگیری چند تن از کارمندان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان/ دستگاه قضا در برخورد با قاچاقچیان دام جدی است
 
دادستان زاهدان از دستگیری تعدادی از کارمندان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ارتباط با قاچاق سازمان یافته دام خبر داد.
حجت الاسلام موحدی راد در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به اینکه تاکنون چندین نفر در رابطه با قاچاق گسترده و سازمان یافته دام در سیستان و بلوچستان دستگیر شده اند، گفت: پرونده قاچاق دام در استان درحال برسی است و تاکنون نیز سه تن از کارمندان جهاد دستگیر شده و دو تن دیگر نیز از دلالان بازار دام که با آنان در ارتباط بودند بازداشت شده اند.

وی افزود: این قاچاق سازمان یافته دام با موضوع قاچاق در دیگر نقاط کشور متفاوت است چرا که همه جا دامها از کشور خارج می شوند اما در این استان این افراد به صورت غیرقانونی اقدام به واردات دام می کردند که این موضوع موجب بروز معضلات جدی برای سلامت دامها و مردم استان شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: این افراد پس از وارد کردن دام ها با استفاده از پلاک های به جا مانده از دامهای ذبح شده و یا پلاکهایی که در اختیار آنان بوده حیوانات قاچاق را بدون معاینات بهداشتی و کنترل های لازم به دیگر مناطق کشور ارسال می کردند که به عنوان مثال اگر تنها یکی از این دامها مبتلا به تب برفکی باشد نه تنها تعداد بسیاری از حیوانات اهلی استان را مبتلا می کند بلکه خسارت جبران ناپذیری نیز به سلامت شهروندان وارد می کند.

وی ادامه داد: بحثی در دولت مطرح شده تا واردات دام در منطقه هدفمند و به صورت قانونمند انجام شود تا دیگر شاهد چنین قاچاق سازمان یافته و گسترده ای نباشیم و همه مردم نیز بتوانند به راحتی پس از انجام معاینات بهداشتی دام وارد کشور کنند و از تخفیفات ویژه آن بهره مند شوند.

حجت الاسلام موحدی راد با تاکید بر اینکه بر تعداد دستگیر شده ها افزوده خواهد شد، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه پرونده باز بوده و در دست بررسی است بی شک بر تعداد افراد دستگیر شده افزوده خواهد شد، در حال حاضر چند تن در بازداشت بوده و سه نفر دیگر نیز با قرار وثیقه آزاد شده اند که آزادشدگان بیشتر دلالان این بازار قاچاق بوده اند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر هر مسئولی در هر مقامی و هر رده ای که باشد چه در جهاد کشاورزی و چه در هر سازمان دیگری با وی برخورد خواهد شد و دستگاه قضا با جدیت با قاچاقچیان و متخلفان برخورد خواهد کرد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۱۱۷
مرجع : عصرهامون


ارسال
Germany
۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۲۱:۴۵
عالی . نتیجه چی میشه ؟؟ گوشت به دویست میرسه /؟؟