شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری زاهدان گفت: به علت بارش باران و طوفان شدید در روزهی اخیر حدودا 200 اصله درخت سقوط کردند.
محمد امیر براهویی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: بر اساس اولین اخطاریه های هواشناسی، تمامی پرسنل، تجهیزات و ماشین آلات شهرداری در نقاط مختلف شهر زاهدان بکار گرفته شدند به گونه ای که پرسنل این مجموعه در دوشیفت کاری و در هر شیفت بین 200 تا 250 نفر پای کار بوده و اقدام به ارائه خدمات و امدادرسانی به مردم می کردند.
 
وی با بیان اینکه در مسیرهای پاکسازی شده محدوده شیرآباد، خیابان سیستان وابوذر، کوچه غلام سرور و خیابان مولوی مشکل چندانی رخ نداد، افزود: علاوه بر حجم زیاد بارندگی ها، طغیان رودخانه های خارج از شهر زاهدان مشکل اساسی بود که با توجه به شیب موقعیت جغرافیای شهری و ورود آب، شاهد آبگرفتگی در خیابان های بزرگمهر، دانشگاه وقلنبر بودیم.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در این راستا تمامی تجهیزات و امکانات و ماشین آلات این مجموعه در میدان دکتر حسابی حاضر و اقدام به تغییر مسیر آب به لاین شرقی خیابان دانشگاه کردند تا مشکلات در حد توان تحت کنترل قرار گرفت.
 
 
 
سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری زاهدان ادامه داد: بر اثر بارندگی ها برخی از خانه ها در خیابان دانشگاه به ویژه در دانشگاه سه، 15 و 13 دچار آبگرفتگی ها شدند که پرسنل این مجموعه به کمک مردم شتافتند.
 
سقوط 200 اصله درخت به علت وزش باد و باران شدید در زاهدان
وی در ادامه به پاکسازی خیابان رسالت و مسیر ابوذر و سیستان اشاره کرد و افزود: در این محدود آبگرفتگی در معابر یا اختلال در تردد به صورت جدی نبود اما از آنجایی که خانه های ساخته شده اصولی نبودند برخی از خانه های فرسوده در جوار کوه دچار مشکل شدند که با حضور فرماندار، مردم در مساجد اسکان داده شدند.
 
 

براهویی بیان کرد: شهروندانی که در پی بارندگی اخیر متحمل خسارت شده اند می توانند با مراجعه به فرمانداری، پیگیر خسارت خود باشند تا پس از ثبت و بررسی های کارشناسانه مشکل آنان پیگیری شود.
 
 
 
سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری زاهدان در پایان خاطر نشان کرد: به علت بارش باران و طوفان شدید در روزهای اخیر حدودا 200 اصله درخت سقوط کردند که بیشتر در محدوده خیابان کوی قدس که دارای درختان کهنسال و قدیمی است، بودند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۴۲۰


ارسال