چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
سیل از نبود سیل بند آب می خورد!
 
معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان طغیان رودخانه ها و نبود سیل بند اصولی خارج از محدوده شهری را عامل اصلی جاری شدن روان آبها به سمت شهر و بروز مشکلات عنوان کرد.
محمدامیر براهویی در گفتگو با عصرهامون، در تشریح اقدامات شهرداری در پی بارندگی های گسترده روز جمعه، اظهار داشت: 700 نفر از نیروهای شهرداری طی بارندگی های چند روز اخیر در سه شیفت کاری و با بهره گیری از امکاناتی از قبیل 9 دستگاه لودر ، 7 دستگاه بیل مکانیکی، 9 دستگاه کف کش و 15 دستگاه کمپرسی به فعالیت در سطح شهر پرداختند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اقدامات بر بازگشایی مسیل ها و لایروبی جوی ها بوده، تصریح کرد: بازگشایی و لایروبی گل و لای از مسیل سیستان به میزان 50 تن، مسیل شیرآباد  100 تن و همچنین بازگشایی مسیل آذرخشی، کوچه غلام سرور و مسیل مولوی ۴۶ از جمله این اقدامات بوده است.

وی خاطرنشان کرد: طغیان رودخانه ها و تخریب معدود سیل بندهای خاکی خارج از محدوده شهری و در حوزه جنوب و جنوب شرق شهر منجر به آبگرفتگی وسیع در پهنه جنوبی شهر به ویژه میدان دکتر حسابی، خیابان دانشگاه، خیابان بزرگمهر و بخشی از زیبا شهر شد که این اتفاق یک تهدید و نگرانی جدی برای شهر  بوده و امید است دستگاه های متولی هر چه سریع تر تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ کنند؛ البته باید به این نکته نیز اذعان داشت هدایت آبهای سطحی در بلوارهای دانشگاه، دانشجو، معلم و بزرگمهر و همچنین مهر شهر و زیبا شهر نیاز جدی به رفع نقص و باز طراحی دارد.

براهویی فعالیت نیروهای امداد و نجات شهرداری زاهدان در حوزه عملیات به ویژه سازمان  آتش نشانی را در روز بارندگی تعداد 546 مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ، 208 مورد رفع آبگرفتگی و 305 مورد عملیات خدمات رسانی به خودروها و منازل و بازگشایی معابر ناشی از سقوط درختان،  15 مورد عملیات امداد رسانی سقوط درخت ، 14 مورد عملیات اطفاء حریق حاصل از اتصال سیم کشی غیر استاندارد منازل و مغازه ها  و 4 مورد عملیات امداد رسانی ریزش آوار بوده است .

وی افزود: طبق گزارشات واصله این بارش ها 360 مورد آبگرفتگی معابر، 20 مورد تخریب و ترک دیوار منازل، حدود 14 هزار متر مربع تخریب جداول و پیاده رو ها و کانال ها، تخریب 70 هزار متر مربع آسفالت، 200 مورد سقوط درخت، تیر برق و تابلو در پی باد و باران و 4 مورد ریزش  آوار گزارش شد که در اسرع وقت عملیات آوار برداری صورت گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان در پایان عنوان کرد: همانطور که گفته شد تخریب ها و خسارت های وارد شده به شهر و زیرساخت های آن بسیار زیاد بوده و بودجه شهرداری برای ترمیم و رفع معضلات موجود جهت پیشگیری و کاهش اثرات اینگونه حوادث در اتفاقات آتی، کافی نیست، لذا ضروریست تمهیداتی اندیشیده شود تا اعتباری از ردیف بودجه های استانی و ملی  به این موضوع اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۴۷۸


ارسال
Spain
۱۳۹۷/۱۲/۱۳ ۲۲:۳۱
خیابان دانشجو بین دانشگاه و بزرگمهر که تازه جوی اب احداث شده. ظاهرا شیب خیابان بر خلاف جو و به سمت وسط بلوار هست. خیلی جالبه که این موضوع موقع ساخت جو در نظر گرفته نشده است. جو با کمترین اب بود اما اب در کناره بلوار جمع شده بود