دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
مدیر عامل شرکت مخابرات سیستان وبلوچستان خبر داد:
خسارت چندین میلیاردی سارقان به زیرساخت های ارتباطی/ 3 دکل مخابراتی به خاطر سرقت تجهیزات سقوط کرد!
 
مدیر عامل شرکت مخابرات سیستان وبلوچستان از خسارت میلیاردی سارقان به دکل های مخابراتی در استان خبر داد و گفت: تاکنون سه دکل به علت سرقت تجهیزات در نقاط مختلف استان سقوط کرده است.
محمود رضایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در تشریح خبر فوق اظهار کرد: اخیرا افرادی مغرض اقدام به سرقت تجهیزات دکل های مخابراتی در نقاط مختلف استان کرده اند که باز کردن این قطعات منجر به سقوط دکل ها و وارد کردن خسارت به اموال عمومی شده است.

وی گف: تاکنون سه دکل مخابراتی در حوزه شهرستان های سراوان، خاش و ایرانشهر به علت بازکردن تجهیزات و سرقت آنها سقوط کرده و از بین رفته است.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان در تکمیل مطلب فوق ساماندهی ضایعات فروشی ها را اقدامی موثر در حل معضل سرقت تجهیزات و کابل های مخابراتی عنوان کرد و افزود: از آنجایی که مشخصات هر دکل بر اساس نوع فندانسیون و وزن یا فاصله بین پایه ها با هم فرق دارد و یک دکل ممکن است ارتباط چند منطقه را بر عهده داشته باشد؛ اگر ما بخواهیم هر قطعه سرقت شده که شاید کیلویی 2 هزار تومان به ضایعات فروشی ها و مالخرها فروخته شده است را خریداری کنیم باید میلیون ها هزینه صرف کنیم و از آنجایی که با سرقت تجهیزات دکل از فاصله حداقل 40 متری سقوط می کند و دیگر قابل استفاده نیست هزینه ای یک میلیارد تومانی صرف باید پرداخت شود که این سرقت ضرر به اموال عمومی و مردم به شمار می رود.

وی ادامه داد: سرقت تجهیزات مخابراتی علاوه بر اینکه خسارت های سنگینی به این شرکت وارد می کند نارضایتی عمومی مردم را نیز در پی دارد که این سرقت ها منجر به آن شده تا مخابرات وجهه نامناسبی در بین مردم پیدا کند و از طرفی نیز به لحاظ مادی به شدت زیان ببیند که خریداری و نصب مجدد این تجهیزات و امکانات سختی های خاص خود را هم به دنبال دارد.

رضایی با تاکید بر این مطلب که سرقت تجهیزات مخابراتی ظلم به مردم است، افزود: این سرقت ها اثر خدمات مطلوب را از بین می برد.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان در پایان از فرماندار و معاونین ایرانشهر، کل حوزه قضایی و نیروی انتظامی این شهرستان تشکر و قدردانی کرد و گفت: با اقدام به موقع و ویژه این ارگان ها چندین مالخر که اقدام به خریداری تجهیزات سرقت رفته مخابرات و دکل ها کرده بودند، دستگیر شدند و هم اکنون پنج نفر در بازداشت به سر می برند.

 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۷۱۱


ارسال