شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
از ابتدای طرح نوروزی تاکنون؛
ثبت بیش از 2 و نیم میلیون تردد خودرو در سیستان و بلوچستان/ورود مسافران نوروزی به استان همچنان ادامه دارد
 
مدیرکل رهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 2 میلیون و 506 هزار و 337 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در محورهای ارتباطی این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 11 درصد رشد داشته است.
علی خانقایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به اینکه محورهای ایرانشهر- بمپور و بالعکس و هیرمند -زابل و بالعکس از ابتدای سال جاری تاکنون پر ترددترین مسیرهای سیستان و بلوچستان بودند، اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا کنون تعداد 183 هزار و 993مسافر از ابتدای طرح تاکنون در سیستان و بلوچستان توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای جابجا شدند که 65 درصد به داخل استان و بقیه به مقاصد برون استانی سفر کرده بودند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 20درصد روبه رو هستیم.

وی افزود: تاکنون 51 هزار و 559 نفر مسافر از سایر استانها توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای وارد استان شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل رهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با اشاره به بخش حمل و نقل بین المللی نیز گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون 25 هزار و 883 مسافر نیز در این مدت از طریق پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 19 درصدی را نشان می دهند.

وی ادامه داد: در این مدت 264هزار تن کالا از استان جابجا شده که در تعداد سفر نسبت به سال گذشته 33درصد و در تناژ بار هم بیش از 30درصد افزایش داشته ایم.

خانقایی با تاکید بر افزایش چشمگیر حضور مسافران نوروزی در استان، گفت: از ابتدای آغاز طرح نوروزی تاکنون  2 میلیون و 506 هزار و 337 تردد خودرو در جاده های استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 11درصدی سفرها هستیم.

در تمامی مسیرهای استان خدمات رفاهی به مسافران ارائه می شود
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 513راهدار در  قالب 29اکیپ در جاده های مواصلاتی شمال استان مستقر هستند و همراه با سایر نهادهای امدادی اقدام به خدمات رسانی به در راه ماندگان و باز کردن مسیرهای مسدود احتمالی خواهند کرد همچنین 29 مجتمع خدمات رفاهی و 15 راهدارخانه به مسافران نوروزی خدمات ارائه می کنند و در 12 نقطه از جاده های شمال استان نیز توقف گاه موقت ایجاد شده که مسافران عزیز پس از استراحت و پذیرایی در این نقاط به راه خود ادامه می دهند.

خانقایی همچنین با اشاره به ساعات اوج بارترافیکی در استان، اذعان کرد: ساعت اوج ترافیک در این مدت مربوط به دوشنبه پنجم فروردین با هشت هزار و 554 تردد بوده است.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت سرعت متوسط وسایل نقلیه ثبت شده در جاده های سیستان و بلوچستان 80 کیلومتر بر ساعت بوده است.

این مسئول در پایان از هموطنان خواست قبل از سفر با استفاده از سامانه 141 مرکز مدیریت راهها شامل نرم افزار گوشی های هوشمند، سایت، تلفن گویا و کانال اطلاع رسانی از آخرین وضعیت راههای کشور به صورت آنلاین اطلاع حاصل کنند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۲۰۸
مرجع : عصرهامون


ارسال