دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس سازمان دامپزشکی کشور از ورود بیش از 63 هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد.
علیرضا رفیعی پور در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار کرد: طبق مصوبه این سازمان دام زنده از طریق دریا حمل و در بندر چابهار مراحل قرنطینه و بهداشتی آن طی می شود، همچنین پس از کشتار، گوشت استحصال شده به داخل کشور ارسال می شود که این موضوع در حال انجام است.
 
وی با اشاره به اینکه مرز آبی سیستان و بلوچستان به عنوان فرصتی برای واردات دام است، گفت: مرز این استان با کشورهای همسایه فعال است و از این قابلیت می توان برای سرمایه گذاری و صادرات دام و طیور استفاده کرد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به آب و هوای مناسب استان برای پرورش شتر و شترمرغ نیز بیان کرد: تلاش می شود کشتارگاه هایی در این زمینه ایجاد شود تا فرصتی برای اشتغال زایی و صادرات به وجود آید.

وی گاو اصیل سیستانی و گوسفند نژاد بلوچی را یکی از پایه های مستحکم صنعت دام و طیور در استان عنوان کرد و گفت: اگر در گذشته به جای تسهیلات اشتغال زایی به خانواده های روستایی، به هر خانواده چند نفر شتر داده می شد، مشکل مالی و اشتغال در صنایع روستایی را در این بخش شاهد نبودیم.

رفیعی پور در ادامه بیان کرد: تاکنون بالغ بر 63 هزار راس در دو محموله کشتی وارد شده که بیش از 50 هزار راس در کشتارگاه های استان و نزدیک به 10 هزار در خارج از استان کشتار شده است.

شایان ذکر است روز گذشته رئیس سازمان دامپزشکی کشور سفری یک روزه به سیستان و بلوچستان داشت که در این سفر بازدیدهای مختلفی از مراکز مختلف کشتارگاه دام و طیور انجام داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۵۱۲


ارسال