يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
اختصاص بیش از 32 هزار هکتار به کشت گندم در سال زراعی جاری/ ۱۱۰تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شد
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از اختصاص بیش از 32 هزار هکتار به کشت گندم در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شده است.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: همه ساله در به دلیل شرایط آب و هوایی سیستان وبلوچستان برداشت گندم از نیمه دوم اسفندماه در مناطق جنوب استان آغاز می شد اما امسال به دلیل بارندگی کار برداشت گندم از اوایل فرودین ماه آغاز وتاکنون کار برداشت ۴۰۰هکتار از گندم زارهای استان به اتمام رسیده است.

وی گفت: در سال زراعی جاری ۳۲هزار و۱۵۰هکتار گندم در اراضی کشاورزی استان کشت شده است.

به گفته این مسئول، همزمان با برداشت گندم ۱۱مرکز خرید گندم در استان راه اندازی شده و تاکنون بیش از ۱۱۰تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری کرده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص قیمت خرید گندم مازاد بر مصرف افزود:  شورای اقتصاد به طور رسمی نرخ مصوب خرید تضمینی گندم معمولی و نان را برای هر کیلوگرم هزار و ۷۰۰ تومان و گندم دروم را هزار و۷۷۰ تومان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد ابلاغ کرد.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: بر اساس مصوبه ابلاغ شده برای حمایت از گندم کارانی که مزارع آنان دارای کنترل کیفی و بهداشتی مطلوب و گندم تولیدی آنان در حد استاندارد و کیفیت ممتاز باشد، گندم معمولی با نرخ هزار و۷۵۰ تومان و گندم دروم تا هزار و ۸۰۰ تومان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد خریداری می شود.

زورقی خاطر نشان کرد: خرید گندم از کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی ومدیریت داده های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی ثبت مشخصات کرده باشند ملاک عمل خواهد بود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۵۹۸


ارسال