يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: مردم نباید به شایعات موجود توجه کنند چرا که همه دستگاه های مسئول با رصد لحظه ای بارندگی های کشور افغانستان آمادگی انتقال آب به دریاچه هامون و چاه نیمه ها را دارند.
غلامرضا گنجی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با رد شایعات وقوع سیل در سیستان، اظهار کرد: همه دستگاه ها و مسئولین آمادگی کامل برای ورود آب از کشور افغانستان را دارند و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

وی افزود: شایعات موجود تنها با هدف ایجاد رعب و وحشت میان شهروندان مطرح می شود و نباید به آنها توجه کرد.

فرماندار ویژه زابل با تاکید بر اینکه دریاچه هامون و چاه نیمه ها کاملا ظرفیت هر سیلابی را دارند، بیان کرد: ما کاملا با مسئولان افغانستان در ارتباط هستیم و همچنین رصد لحظه ای سیلاب از طریق کارشناسان و ماهواره را در دستور کار داریم و بر اساس داده های موجود هیچ نگرانی از این بابت نداریم و به مردم نیز اطمینان می دهیم که هیچ خطری آنان را تهدید نمی کند.

وی ادامه داد: اصلا اینگونه نیست که هرچه باران در افغانستان ببارد وارد سیستان شود، کشور همسایه نیز از این آب استفاده کرده و ما نیز برنامه ریزی دقیقی برای مدیریت آن انجام داده ایم و اجازه نمی دهیم نه یک قطره آب هدر برود و نه حتی یک درصد خطری مردم خوب شمال استان را تهدید کند.

گنجی با گلایه از شایعه پدازان در فضای مجازی، گفت: برخی با اهداف خاص اقدام به انتشار شایعات می کنند و برخی نیز به دلیل ناآگاهی و ترس به این شایعات دامن می زنند، مردم بهتر است از طریق مراجعه رسمی اخبار را پیگیری کنند و به مطالب منتشره در شبکه های اجتماعی توجه نکنند چرا که اگر کوچکترین مشکلی باشد به مردم اعلام خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۶۶
مرجع : عصرهامون


ارسال