سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
دربازدید از طرح های شاخص بخش کشاورزی سراوان عنوان شد؛
گام بلند شهروندان سراوانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی/اشتغال زایی برای سرپرستان خانوار با طرح های بومی
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: اجرای طرح های بومی در سراوان با حمایت جهاد کشاورزی موجب ایجاد اشتغال پایدار برای شهروندان و تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان شده است.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز نماینده ولی فقیه در سیستان  و بلوچستان به همراه فرماندار سراوان از ۲طرح شاخص بخش کشاورزی در این شهرستان بازدید کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت این 2 طرح شاخص، اظهار کرد: پروژه  در دست اجرای بسته بندي، سردخانه و فرآوري خرما با ظرفیت ۱۹۰۰تن توسط شرکت تعاوني توليدي افق سراوان که داراي ٢٤٥ عضو سرپرست خانوار روستايي مي باشد در حال ساخت است که پس از بهره برداری می تواند کمک بزرگی به کشاورزان منطقه کند.

وی افزود: این طرح در زمینی به مساحت 3هزار و 200متر مربع و زیربنای هزار و 260متر مربع ساخته شده که هزینه ساخت آن نیز با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به مبلغ 44میلیارد ریال تامین شده که تاکنون 31میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

شیرزاد کمالی در خصوص پروژه پرورش کبک سراوان نیز گفت: طرح پرورش کبک بلوچستان در زمینی به مساحت۷هزار و ۵۶۰ مترمربع و بازیر بنای هزار و ۲۱۹متر مربع توسط بخش خصوصی در سراوان احداث شده که تاسیسات آن شامل سالن نگهداری کبک مولد، سالن جوجه کشی، سالنهای پرورش، ساختمان مدیریت، سالن آسیاب میکسر، انباردان، سالن کشتار و بسته بندی می باشد.

وی ادامه داد: این طرح قبلا با ظرفیت پروانه ای۵هزار و ۶۷۰ قطعه که ۶۷۰قطعه مولدو ۵هزار قطعه آن پرواری بود کار خود را آغاز کرد اما درحال حاضر باظرفیت۲۲هزار و ۷۰۰ قطعه که۲۷۰۰قطعه مولدو20هزار قطعه پرواری است درحال فعالیت می باشد.

کمالی خاطرنشان کرد: تهیه و تامین گوشت استحصالی بابرند گوشت کبک و همچنین تهیه تخم نطفه دار جهت تولید جوجه کبک و همچنین تامین نیاز بازار به تخم این پرنده از اهداف اجرای طرح  است .

وی با اشاره به هزینه انجام شده برای این طرح، تصریح کرد: از ابتداي طرح تاكنون مبلغ 9 ميليارد ريال هزينه شده است، كه پنج ميليارد و 700 ميليون ريال سرمایه‌گذاری شخصی و 3 ميليارد و 300 ميليون ريال تسهيلات کم بهره  بانكي از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۸۷
مرجع : عصرهامون


ارسال