سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۴
​رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
مبارزه با ملخ های صحرایی به بیش از 14هزار هکتار از اراضی رسید/کنارک بیشترین حجم مبارزه را در بر گرفت
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون در 14 هزار 130 هکتار از اراضی استان کار مقابله با ملخ های صحرایی مهاجر انجام شده است.
حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: کار مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر از ابتدای 13 اسفندماه سال گذشته در استان آغاز شد که تا روز گذشته یکم اردیبهشت ماه عمده حضور ملخ ها در چابهار و شهرستان کنارک بوده است.
 
وی با بیان اینکه تاکنون سطح مبارزه با ملخ ها به رقمی معادل 14 هزار 130 هکتار رسیده است، افزود: از این میزان تاکنون کار مبارزه با ملخ های صحرایی در هفت هزار و 860 هکتار پوره و 6 هزار و 270 هکتار بالغ انجام شده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: این ملخ ها درشهرستان کنارک 8هزار و 40هکتار از اراضی (4 هزار و 980 هکتار پوره و مابقی بالغ) را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است، همچنین در چابهار نیز سه هزار و 900هکتار( دو هزار و 130هکتار پوره و مابقی بالغ)، قصرقند هزار و 500هکتار (300 هکتار پوره و مابقی بالغ)، نیکشهر 100 هکتار بالغ و در شهرستان دلگان نیز کار مبارزه با ملخ های صحرایی به 600 هکتار بالغ رسیده است.
 
 
زورقی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این ملخ ها در حال حاضر در سطح مراتع هستند و به مزارع کشاورزی نرسیده اند و از آنجا که قدرت تخریب آنها در فضای سبز بسیار بالا است امیدواریم با اقداماتی که صورت می گیرد مانع ورود آنها به مزارع شویم.
 

انتهای پیام/


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۱۴


ارسال