يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
مبارزه با ملخ های صحرایی به مرز 15 هزار هکتار رسید/ اراضی ایرانشهر در سیطره میهمانان مهاجر
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون در 14 هزار 730 هکتار از اراضی استان کار مقابله با ملخ های صحرایی مهاجر انجام شده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی شاهد حجوم ملخ های صحرایی  به مزارع کشور هستیم که به گفته مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور امسال هجوم ملخ از خرمشهر تا چابهار با تعدد استان های درگیر و عمق آلودگی همراه است که خطر جدی برای بخش کشاورزی و منابع طبیعی به شمار می رود که این موضوع یادآور حمله ملخ در بین سالهای 40 تا 42 است که در سطح 2.5 میلیون هکتار مبارزه انجام شد و در نهایت علاوه بر خسارت های سنگین به بخش کشاورزی موجب بروز قحطی در شهرهای جنوبی کشور شد.
 
در همین راستا حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با این مهمانان ناخوانده بیان کرد: کار مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر از ابتدای 13 اسفندماه سال گذشته در استان آغاز شد که تا روز گذشته دوم اردیبهشت ماه عمده حضور ملخ ها در چابهار و شهرستان کنارک بوده است.
 
وی با بیان اینکه تاکنون سطح مبارزه با ملخ ها به رقمی معادل 14 هزار 730 هکتار رسیده است، افزود: از این میزان تاکنون کار مبارزه با ملخ های صحرایی در 8 هزار هکتار پوره و مابقی بالغ بوده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: این ملخ ها درشهرستان کنارک 8هزار و 40هکتار از اراضی (4 هزار و 980 هکتار پوره و مابقی بالغ) را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است، همچنین در چابهار نیز سه هزار و 900هکتار( دو هزار و 130هکتار پوره و مابقی بالغ)، قصرقند هزار و 500هکتار (300 هکتار پوره و مابقی بالغ)، نیکشهر 100 هکتار بالغ، در شهرستان دلگان به 600 هکتار بالغ،  بزمان ایرانشهر 400 هکتار و در منطقه دیگری نیز 100 هکتار کار مبارزه با ملخ ها انجام شده است.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۶۲


ارسال