جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱
همزمان با تکمیل شدن دایک نیاتک؛
اوضاع در منطقه سیستان به حالت عادی برگشت/ تخلیه آب از 9 روستای درگیر سیلاب آغاز شد
 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان با اشاره به تکمیل شدن دایک نیاتک در شهرستان هامون گفت: از امروز کار تخلیه آب از 9 روستای درگیر سیلاب آغاز می شود.
عبدالرحمن شهنوازی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص آخرین وضعیت سیلاب در منطقه سیستان افزود: با تکمیل شدن دایک تخریب شده شرایط هم اکنون در این منطقه عادی است.

وی گفت: بر اساس مصوبه جلسه ستاد مدیریت بحران که روز گذشته در این منطقه با حضور استاندار استان برگزار شد مقرر گردید تا از امروز اقدامات لازم برای تخلیه آب از روستاها آغاز و یک دیوار حفاظتی در کنار روستاها نیز ساخته شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: بنیاد مسکن نیز بر اساس مصوبه دیروز باید اقدام به برآورد خسارت کند تا به وزارت کشور ارسال شود.

به گفته شهنوازی، هم اکنون 9 روستای آبیل، لورگ خواری، اسماعیل علی، یوسف زهی، بلوچ خان آبیل، علی نمرودی، پل رنده آبیل، ارگ میر جمال، عنایت و داشک دچار آبگرفتگی و تخلیه شده اند که اقدامات برای تخلیه آب روستاها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش عصرهامون درحالی 9 روستای شهرستان هیرمند دچار سیلاب و تخلیه شدند که  با وجود توفان و گرد و خاک شدید در شمال سیستان و بلوچستان، روند کمک رسانی و پرواز بالگرد‌ها، هر چند سخت، اما همچنان ادامه دارد و سیل خدمت رسانی به مردم از سوی نیروهای بسیجی، سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر دستگاه های عضو ستاد بحران تداوم دارد.

همچنین روز گذشته با تکمیل شدن دایک تخریب شده بر اثر سیلاب، توسط سپاه پاسداران موجی از خوشحالی میان مردم، مسئولان و نیروهای بسیجی شکل گرفت و اوضاع به شرایط عادی بازگشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۹۲۲


ارسال